Płock: Lekkoatletka Górnika trzecia w Polsce

Piątek, 29 lipca 2011, 2:16
Aktualizacja: 2:17
Autor: MDvR
W miniony weekend w Płocku rozegrana została XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w lekkoatletyce. W imprezie udział wzięły także reprezentantki LKS–u Górnik Wałbrzych.

Najlepiej z naszych zawodniczek zaprezentowała się Katarzyna Kozera wywalczając brązowy medal w pchnięciu kulą. Nasza lekkoatletka uzyskała w finale rezultat 11,93, ustępując jedynie miejsca Sylwii Buńkowskiej (Podlasie Białystok) – 12,38 i Beaty Dąbal (Boleslavia Bolesławiec) – 12,23. Na uwagę zasługuje fakt, iż Katarzyna Kozera była najlepsza w eliminacjach i posyłając kulę na odległość 12,19m pobiła swój rekord życiowy. Ewa Przygodzka zajęła ósme miejsce w rzucie oszczepem (39,88), Roksana Gawron był dziewiąta w biegu na 2000m z przeszkodami (7:22,04 – rekord życiowy), a Klaudia Terlikowska uplasowała się na czwartej pozycji w finale B (12 lokata ogólnie) biegu na 100m/ppł – 15,14 i rekord życiowy.