MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Lekcja wychowania obywatelskiego dla rodziców

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 15 września 2011, 17:49
Aktualizacja: 17:50
Autor: Sven
Fot. Sven
Hasła zachęcające do udziału w wyborach pojawiły się na korytarzach Publicznego Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu. Autorami akcji są członkowie, działającego w szkole, Klubu Aktywnego Obywatela.

- To jeden z przejawów działalności Klubu Aktywnego Obywatela, którego celem jest kształtowanie postaw obywatelskich i prospołecznych. Hasła, które uczniowie ułożyli nie mają cech agitacji politycznej, a jedynie zachęcają do udziału w wyborach – mówi opiekująca się klubem Iwona Wal.

Kartki z hasłami powstały w ramach zajęć na „Wiedzy o społeczeństwie”. Przedmiot ten zakłada, miedzy innymi, kształtowanie postaw obywatelskich, a udział w wyborach jest jedną z nich.

Uczniowie gimnazjalni niezwykle rzadko posiadają już prawa wyborcze, ale podejmowanie działań, w wyniku których będą uważali udział w głosowaniach za coś naturalnego i oczywistego przyczyni się do wyplenienia patologii, jakiej byliśmy świadkami w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

Działalność Klubu Aktywnego Obywatela nie ogranicza się jedynie do spektakularnych akcji. W planach na ten rok szkolny mają także spotkania z radnymi wszystkich szczebli, parlamentarzystami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych. Zamierzają przepytać zapraszanych gości na temat funkcjonowania samorządu oraz problemów, z którymi na co dzień się stykają. Wierzymy, że po takich spotkaniach wszystkie strony będą bogatsze w doświadczenia, a dorośli ochoczo ruszą do pracy, zainspirowani pomysłami młodzieży.

Czytaj również

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Wałbrzych spadł w rankingu

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~replay 15-09-2011 18:06
Ok, tylko jak to się dzieje że zawsze zwycięża ktoś z "Bandy Czworga" czyli PO, PiS, PSL i SLD?I tak w kółko od lat. Czyżby "demokracja"polegała na zniewalaniu ludzi na ich "własne" życzenie? Ja mam gdzieś wybory. Bo po prostu wkurzają już mnie obietnice na bilbordach tych samych, głupawo uśmiechających się typów jak: Kołacz-Leszczyńskich, Mrzygłodzkich, dinozaurów z SLD.Nie będę głosował bo nie mam wyboru.
~michał 15-09-2011 19:37
Gdzie mogę zgłosić fakt podszywania się komitetu wyborczego PO pod inne osoby ? W dniu dzisiejszym o godzi 18,30 na domofon zadzwonili do mnie niby z firmy komputerowej . Okazało się iz byli to sztabowcy kandydatki PO .....a nie żadna firma komputerowa . jest to jawne oszustwo czyli podszywanie się pod inne osoby . CAŁE PO DNO
~fiki 15-09-2011 20:17
CZY NA WYBORY IDZIESZ CZY NIE TO I TAK BEDĄ RZĄDZIC CI SAMI! taka prawda.
~Kibucer 15-09-2011 20:38
No jasne. Np. ten Szeleme. Dran nad dranie.
~Spacja 15-09-2011 23:01
Zapraszamy do Czarnego Boru na dzień ludzi z pasją w sobotę. będą skoki rowerowe, kulinaria i występy zespołów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pozytywne wibracje

"Dziesiątka" pięknieje

Radny straci mandat?

Zmarł symbol Wałbrzycha

Zrobią drogę na cmentarz