MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Lekcja inna niż wszystkie

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Czwartek, 21 maja 2015, 16:32
Aktualizacja: 16:34
Autor: red
Fot. użyczone
Czy można połączyć naukę z dobrą zabawą. Okazuje się, że tak.

19 maja, 172 gimnazjalistów z GP Głuszyca wzięło udział w zajęciach warsztatowo-wyjazdowych prowadzonych na terenie Sztolni Walimskich oraz Zamku Grodno.

Przygotowanie i obsługa tak licznej grupy uczniów to nie lada wyzwanie logistyczne, z którym świetnie poradzili sobie nauczyciele, uczniowie, a także Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Uczniowie zwiedzili podziemia w kompleksie „Rzeczka”, dotarli do XIII-wiecznego zamku Grodno, a po wypełnieniu kart pracy dotyczących zdobytej wiedzy, pobiesiadowali przy wspólnym ognisku z pieczeniem kiełbasek.
- Taki typ zajęć ogromnie integruje całą młodzież, uczy poszukiwania informacji, a co najważniejsze umożliwia poznanie własnego regionu - komentuje dyrektor GP Głuszyca Ewa Dorosz. - Teraz zapraszamy gimnazjalistów z Walimia do poznania naszej „Osówki”. Uczniowie i opiekunowie składają serdeczne podziękowania dyrektorowi CKiT w Walimiu Pawłowi Brzozowskiemu za perfekcyjną organizację, dzięki której zajęcia z młodzieżą dały oczekiwany efekt - połączyliśmy naukę z dobrą zabawą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promesy na sprzęt

Duda w Wałbrzychu

Szełemej w Chwaliszowie

Pożegnanie "Jarzębinek"

Pożegnali szkołę

Młodzi i zdolni

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Bezpieczeństwo w wakacje