Czytających: 4557

Wałbrzych, OSiR: Lechia Dzierżoniów zwycięża turniej gwiazdkowy

Czwartek, 24 grudnia 2009, 10:48
Aktualizacja: 0:04
10–latkowie z Lechii Dzierżoniów wygrali Świąteczny Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej rozegrany w hali wałbrzyskiego OSiR–u. W finale dzierżoniowianie pokonali rówieśników z Gryfu Świdnica 3:1.

Zaskakująco słabo zaprezentowali się młodzi zawodnicy Górnika Wałbrzych. Pierwsza ekipa biało-niebieskich zajęła dopiero trzecie miejsce w swojej grupie, a druga drużyna ukończyła turniej na ostatniej pozycji.

Honor naszego miasta uratowały dwa zespoły Victorii, które z drugich miejsc awansowały do półfinałów. Tam niestety przegrały i zmuszone były rozegrać bratobójczy pojedynek o brąz, w którym to lepsza o jedną bramkę okazała się Victoria II Wałbrzych. W finale Lechia Dzierżoniów ograła 3:1 Gryf Świdnica i zdobyła pierwsze miejsce w zawodach.

Najlepszym strzelcem imprezy został Szymon Tragarz z Gryfu Świdnica, najlepszym zawodnikiem Konrad Lechocki z Lechii Dzierżoniów, najlepszym bramkarzem Kamil Kucharski, a najlepszą zawodniczką Karolina Borkowska z Victorii II Wałbrzych.