REGION: Kwiatek znów na podium

Środa, 13 września 2017, 10:45
Aktualizacja: 10:47
III edycja Mistrzostw Świata Młodych Koni za nami.

Tegoroczna - tak samo jak poprzednie, odbyła się w węgierskim Mezohegyes - oddalonym od Książa o 1000 km. Właśnie taką podróż musiał pokonać zawodnik Stada Ogierów Książ i Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim - Bartłomiej Kwiatek wraz z 6-letnią klaczą rasy śląskiej Rebelią. Dla tej klaczy nie był to pierwszy raz w Mezohegyes. Czempionka z Książa już w zeszłym roku zadebiutowała na Mistrzostwach Świata zdobywając srebrny medal w kategorii koni 5-letnich. W tym sezonie uplasowała się na brązowym miejscu podium tuż za końmi z Niemiec. Bartłomiej Kwiatek wzbogacił tym samym swoją kolekcję medali Mistrzostw Świata
Młodych Koni do 5. Wszystkie zdobył końmi wyhodowanymi w polskim Stadzie Ogierów Książ rasy śląskiej. Te wspaniałe konie zaprzęgowe od kilku lat niezmiennie stanowią światową czołówkę. W roku 2015 roku Kwiatek Mistrzostwo Świata w kategorii 6-latków zdobył z ogierem Bazyli, a srebro z klaczą Frezją. W roku 2016 Vice Mistrzostwo Świata zawodnik zdobył w kategorii 5-latków z
klaczą Rebelią, a brązowy medal w kategorii 7-latków z ogierem Bazyli.