MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Kwarantanna wciąż funkcjonuje

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Piątek, 27 marca 2020, 6:46
Aktualizacja: Sobota, 28 marca 2020, 8:21
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Codziennie rano na ulice powiatu wałbrzyskiego wyrusza kilka policyjno – wojskowych patroli, których zadaniem jest kontrola osób przebywających na kwarantannie. Patrole otrzymują codziennie listę osób i adresów, pod które muszą się udać, aby nawiązać kontakt z odizolowaną osobą. Wszystkie sprawdzenia są realizowane w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną.

Od 24 marca wałbrzyscy policjanci wspólnie z żołnierzami sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie przebywają w wyznaczonych miejscach. Miejsc do kontroli z dnia na dzień przybywa, dlatego w tym trudnym okresie wsparcie żołnierzy to dla policjantów duża pomoc, która znacznie przyczyni się do zapewnienia ciągłości służb na terenie naszego miasta i dbania o nasze wspólne bezpieczeństwo. Skład patrolu to jeden policjant i dwóch żołnierzy. W trakcie kontroli policjanci i żołnierze dzielą się obowiązkami. Podczas sprawdzenia policjant dzwoni telefonem bądź domofonem do osoby przebywającej w kwarantannie, pyta o stan zdrowia i o doraźne potrzeby. Rola żołnierzy polega na pomocy policjantom, odnotowywaniu potrzeb i oczekiwań osób przebywających w kwarantannie, tudzież w nawigowaniu w terenie, aby sprawnie dotrzeć pod wskazany adres. Wszystkie kontrole są realizowane w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną. Oczywiście patrole wyposażone są w potrzebne środki ochronne – maseczki, kombinezony, rękawiczki, by w razie potrzeby mogły zostać użyte.

Przypomnijmy, że wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł. Ponadto ich zachowanie może wyczerpywać znamiona przestępstwa opisanego w art. 160§1KK lub 161§2KK, za co grozi kolejno kara do trzech i do roku pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
3
30%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Miasto stawia na inwestycje

Castle Party odwołane

Co słychać w Wałbrzychu?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Leon 27-03-2020 11:00
To co piszecie to jest nieprawda. W sobotę wróciłem z Niemiec i w poczuciu odpowiedzialności poddałem się wymogom kwarantanny. Nikt ze służb nie skontaktował się ze mną do tego momentu. Nie wiem co teraz robią wałbrzyscy policjanci ale ja im zdrówka tylko życzę oraz tego by nie bali się ze mną skontaktować. Może mi czegoś brak...
~ 27-03-2020 13:40
Leon chłopie policja sprawdza tych ,którzy zostali skierowani na kwarantanne przez służby sanitarne , a nie tych --na ochotnika wracajacych z kadś !!!
~Gohciu 27-03-2020 13:47
Rolą żołnierzy jest pomoc policji w; pisaniu, czytaniu i rozumieniu ...." tudzież w nawigowaniu w terenie, aby sprawnie dotrzeć pod wskazany adres " . Alee żeosochoźźźi... To policjanci są spoza Wałbrzycha a wojsko miejscowe ???. Bełkot do entej potęgi.
~księgowy 27-03-2020 23:40
DLA NASZEGO DOBRA. ZARAZA. WCZORAJ I DZIŚ. Dziennik Ustaw Rzeszy "Ustawa o pełnomocnictwach na stosowanie przemocy" z 27 kwietnia 1942 r. "Nie może ulegać wątpliwości, że Führer w obecnym czasie wojny, w której naród niemiecki walczy o swoje być albo nie być, musi mieć to uzurpowane sobie prawo robić wszystko, co służy do wywalczenia zwycięstwa lub się do niego przyczynia. Dlatego Führer musi - będąc nieskrępowany istniejącymi przepisami prawnymi - przy sprawowaniu funkcji przywódcy narodu, naczelnego wodza sił zbrojnych, szefa rządu i najwyższej władzy wykonawczej, najwyższego sędziego oraz przywódcy partii, mieć możność każdej chwili zmusić w razie potrzeby każdego Niemca - czy to będzie prosty żołnierz czy oficer, niższy czy wyższy urzędnik lub sędzia, działacz partyjny na kierowniczym czy podrzędnym stanowisku, robotnik czy pracownik umysłowy - wszystkimi jego zdaniem środkami do wykonywania swych obowiązków, a w przypadku ich naruszenia do nałożenia nań po skrupulatnym zbadaniu sprawy, bez względu na tak zwane legalnie prawa nabyte, należnej mu kary i do pozbawienia go prawa sprawowania urzędu, stopnia służbowego oraz usunięcia z zajmowanego stanowiska w trybie natychmiastowym bdez wszczynania określonego przepisami postępowania."
~gohciu 28-03-2020 23:19
Taj tylko... tak przecie cytowałem Mela Brooksa. Mein F....r! jest dobrze - ale nie beznadziejnie...
~gohciu 28-03-2020 23:20
Zapomniałem. Pijmy wodę z kranu. Nie będzie to zapomnianueee.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pamiętali o ofiarach

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Mogą wracać do pracy!

Żłobek już wkrótce

Widoczne postępy