MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Kwalifikacja rozpoczęta

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Wtorek, 3 marca 2020, 14:35
Aktualizacja: Środa, 4 marca 2020, 9:12
Autor: red
Fot. Ziemia Wałbrzyska
W poniedziałek 2 marca rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie wałbrzyskim, której organizatorem jest Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Powiatowa Komisja Lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu, ocenia zdolność do czynnej służby wojskowej osób podlegających kwalifikacji wojskowej. Zakładana jest ewidencja wojskowa, a przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kłodzku mjr Jacek Baran wręcza książeczki wojskowe oraz informuje o możliwości skorzystania z szerokiej oferty ochotniczych form służby wojskowej.

Kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2001 roku. Oprócz nich, stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1996-2000, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także ci, którzy zostali uznani za czasowo niezdolnych do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.

Osoby, które staną przed komisją lekarską, po określeniu kategorii zdolności do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie będą wcielane do wojska, lecz przenoszone do rezerwy. Mogą też skorzystać z propozycji wstąpienia do armii zawodowej czy też Wojsk Obrony Terytorialnej, które już funkcjonują na obszarze Dolnego Śląska.

Stawienie się na kwalifikacji wojskowej jest wyjątkową okazją do uzyskania szczegółowych informacji o korzyściach jakie niesie za sobą służba w mundurze żołnierza polskiego albowiem Wojsko Polskie jest bardzo atrakcyjnym pracodawcą.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
23%
Złości
6
46%
Przeraża

Czytaj również

"Czarodziejska Góra" zaprasza!

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Posprzątają śmieci

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~szeregowy 3-03-2020 19:18
Pan starosta jest organizatorem kwalifikacji wojskowej, to niech się pochwali w jakiej jednostce wojskowej służył? Bo wygląda na takiego, który nie był w wojsku bo się bał tzw "fali".
~plutonowy jeleń 3-03-2020 22:02
Czy na temat mleka może wypowiadać się tylko krowa ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odwołany turniej rycerski

Z aplikacją bezpieczniej

Przyjedzie Duda

Absolutorium dla burmistrza Jedliny

Hotele dla owadów