MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Które gospodarstwo agroturystyczne jest najlepsze? – część druga

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 31 lipca 2015, 6:30
Autor: red.
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Czas na prezentację dwóch kolejnych gospodarstw agroturystycznych w powiecie wałbrzyskim, które startują w konkursie na najładniejsze gospodarstwo.

Kolejne gospodarstwo agroturystyczne to „Podkówka” w Łomnicy. Właścicielka –Pani Basia wprowadza atmosferę jak "u babci". Wewnątrz czujemy się jak w domu, co uzupełnia domowa, smaczna kuchnia. Specjalnością Pani domu są dania wegetariańskie serwowane w saloniku z kominkiem. Jedynym drobnym minusem może być brak osobnych łazienek w trzech pokojach, gdyż jest przygotowana dla nich jedna, duża, ale wspólna. Atrakcje to wycieczki konne, przejazdy bryczką i kulig w zimę. Dodatkowa frajdą dla dzieci mogą być kozy pasące się przy domowym ogródku. Szczegóły na www.podkówka.net.pl

Kolejnym miejscem, które odwiedziła komisja konkursowa, było gospodarstwo agroturystyczne „Gościniec” Państwa D.M. Hiszpańskich. Stosunkowo nowe miejsce, które jednak wciąż się rozwija. Obecnie właściciele tworzą nowe miejsca noclegowe rozbudowując swoją nieruchomość. Wystrój wnętrza jest wyjątkowy, ponieważ w całości powstały dzięki niezwykłym umiejętnością właściciela. Wewnątrz budynku znajdują się oryginalne meble i łóżka wykonane w całości z drewna przez gospodarza. Pokoje mają piękne łazienki, tv satelitarną oraz bezprzewodowy internet. Wystrój jest bardzo przytulny i tworzy wyjątkową atmosferę. Dostępny jest plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki i sala oszklona, w której zimą można zrobić wspaniałe przyjęcie. Wyjątkową atrakcją dla turystów może być także jazda ekstremalna po pobliskich terenach, którą proponuje gościom Pan Marek. Gospodarstwo położone jest w malowniczym miejscu blisko 3 wyciągów narciarskich, tras turystycznych i tras MTB.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

MBP CK zaprasza

PiS zadowolny ze wzrostu poparcia

Zarząd z absolutorium

Na odnowę wsi

13–latek za kierownicą

Duda w Wałbrzychu

Interaktywne gry

Wakacje w Muzeum