MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Kto ma rację w sprawie o eksmisję?

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 21 września 2011, 7:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 września 2011, 19:45
Autor: Sven
Fot. Sven
Ruch Poparcia Palikota stanął w obronie Grażyny i Zbigniewa Durkalców oraz Janiny Żmijewskiej, którzy według działaczy RPP stali się ofiarami bezdusznej machiny administracyjnej, za nic mającej wrażliwość społeczną i los pojedynczego człowieka.

Na wtorek, 20 września, w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu, wyznaczona została rozprawa przeciwko Grażynie i Zbigniewowi Durkalcom o to, że uniemożliwili eksmisję osiemdziesięcioletniej Janiny Żmijewskiej.

Przed budynkiem sądu usłyszeliśmy wiele gorzkich słów:

„Polskie prawo odwołuje się do wzorcowych postaw, które podkreślają szacunek wobec innych, zrozumienie dla potrzebujących i współdziałanie dla całego dobra społeczeństwa.
Ustawodawca wielokrotnie odwołuję się do zasadach współżycia społecznego, sprawiedliwości, słuszności, dobrych obyczajów, oczekiwanych postawa, dobrej wiary i wychowawczej roli prawa.

W sprawie pani Janiny i państwa Durkalec mamy brutalność wobec osoby starszej, chorej i potrzebującej pomocy.

Joanna Żmijewska – 80 letnia inwalidka I grupy, niepełnosprawna, poruszająca się przy pomocy balkonika, wymagająca opieki osoby drugiej w 2009 r. dostała zaoczny wyrok eksmisji po otrzymaniu dwóch awizo i bez prawa do lokalu zastępczego.

Czy taka osoba ma szansę wygrać z potężną machiną administracyjną?

Należy zadać pytanie czy dokonano wszelkich procedur chcąc wyeksmitować ciężko chorą osobę z I grupą inwalidzką bez udziału lekarza przynosząc tylko łom, jak zeznali świadkowie? Czy komornik działał zgodnie z prawem?

Stałaby się ogromna krzywda gdyby nie wrażliwość Państwa Durkalec, którzy stanęli w Jej obronie i zapobiegli wyrzuceniu Jej na bruk.
W odpowiedzi na to, jak pisze Pani Joanna Żmijewska do Sądu Rejonowego, policjanci nakłaniali Ją i Jej wnuka do złożenia fałszywych zeznań, że Państwo Durkalec fałszowali na dokumentach podpisy. Dodatkowo zostali oskarżeni o czynną napaść na komornika, czemu przeczą słowa wielu świadków zeznających dzisiaj w Sądzie.

Przypadków dziwnych eksmisji na terenie WTBS-u było więcej. Jednym z nich jest Pan Bogdan Walczak.

Wyrażam głębokie przekonanie i ufność w to, że Sąd, zgodnie z obowiązkiem kierowania się w ocenie również sumieniem, wyda wyrok, który nie pozwoli skrzywdzić ludzi niosących innym pomoc i ukarać za walkę o obronę życia i godności pani Janiny”.

Pozostaje liczyć na sprawiedliwy wyrok sądu.

Czytaj również

Wędkarska przygoda

Przeszkadzała mu wiata

Zagospodarowali teren

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Andrzej 21-09-2011 8:04
Pewnie ,ze szkoda ludzi , tylko jedno pytanie , dlaczego Ci ludzie doprowadzili się do takiego stanu że nie płacą nawet zamieszkanie ? Znam wielu ,że opłaty za mieszkanie olewają ale na winko i inne używki mają . Oczywiście są też tacy ,że są bezradni i niezaradni ludzie i takim trzeba pomóc , a nie żulom i i innym cwaniaczkom i pijaczkom , którzy się nawet nigdy nie zhańbili pracą . A wykorzystywanie tego stanu rzeczy przed wyborami to już jest żenada , eksmisje były , są i będą na całym świecie a nie tylko w Wałbrzychu , a zresztą mamy co chcieliśmy wolny świat bez sowietów tzw. kapitalizm w którym trzeba sobie samemu jednak powalczyć o swój los .
~canis 21-09-2011 9:46
Nie płacą, gdyż wysokość czynszu w stosunku do wysokości renty/emerytury na to nie pozwala. Ponadto, emeryci w tym wieku to dla państwa balast, trzeba im płacić a korzyści nie ma. Odwrotnie niż żule, którzy są ważnym elementem demokracji, bo wiernym elektoratem. Czyż w przeciwnym razie nasi umiłowani wybrańcy zostaliby wybrani choćby na obsługę publicznych klopów?
~ASD 21-09-2011 10:47
Czynsze zapewniają miastu niezły zysk. WTBS- owi tez. Zwyczajny zysk dla udziałowców- właścicieli. Miasto na czysto w stosunku do kosztów zarabia mniej więcej 1/3 z czynszu. A niby zasób gminny powinien być dla tych, których nie stać na wynajem na wolnym rynku. Obłuda. Czynsz - tak. ZYSK- nie , bo niby z jakiej racji ?
~benkmen 21-09-2011 13:09
Hmmm..Czyżby Patronka patrzyła spokojnie na bezduszną eksmisję na bruk?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy bulodrom

Miasto broni strażników

Powiatowa sesja

Drzewa za frekwencję

Gubią ich narkotyki