MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Księżnej Daisy na pewno by się podobało

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 22 sierpnia 2010, 9:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 9:18
Autor: Sven
Tłumy ludzi oglądały koncert inauguracyjny
Fot. Krzysztof Żarkowski
Od krótkich przemówień, przywitania oficjeli i prezentacji gości rozpoczęła się w sobotę część artystyczna VII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy.

Inauguracyjny koncert przyciągnął do sali Maksymiliana w zamku Książ bardzo liczną grupę melomanów. Wśród nich byli, między innymi, poseł Izabella Katarzyna Mrzygłocka oraz senator Roman Ludwiczuk.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej, Szymon Krzeszowiec – skrzypce i Piero Massa – altówka wykonali Madrygał nr 1 na skrzypce i altówkę, czeskiego kompozytora Bohuslava Martinu. Trio fortepianowe g – moll, opus 8 Fryderyka Chopina zagrał światowej sławy pianista Bruno Canino w towarzystwie Jakuba Jachowicza – skrzypce i wiolonczelisty Piotra Janosika.

W drugiej części usłyszeliśmy Kwartet smyczkowy nr 3 Marcina Markowicza zagrany przez Lutoslawski Quartet. W jego składzie zagrał kompozytor – II skrzypce, Jakub Jachowicz - I skrzypce, Artur Rozmysłowicz – altówka oraz Maciej Młodawski – wiolonczela. Na zakończenie koncertu zaprezentowano Kwintet fortepianowy Es – dur, opus 44 Roberta Schumanna w wykonaniu Bruno Canino oraz Lutoslawski Quartet.

Finałem inauguracyjnego koncertu VII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy był uroczysty bankiet, na który organizatorzy zaprosili do sali Krzywej.

Kolejny koncert odbędzie się we wtorek 24 sierpnia, także w sali Maksymiliana.

Czytaj również

Kontrabasowy sierpień

W oczekiwaniu na start

Wystawa wałbrzyszanina

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 22-08-2010 22:33
Dlaczego tak mało tematów dajecie w niedziele?Kompletnie nie ma co czytac.
~Agata 23-08-2010 7:49
...i rano dawac wiecej:)))
~gosc 23-08-2010 20:06
Jesli chodzi o ksiezna Daisy, to ona nie cierpiala takich przedstawien, koncertow itp. zabaw arystokracji dworskiej, wiec tytul artykulu jest chybiony, a autorowi polecam przeczytania chociazby zyciorysu "stokrotki" i zaznajomienie sie z jej upodobaniami.
~ 23-08-2010 21:39
Gościu, pokaż mi miejsce w biografii księżnej, mówiące o jej niechęci do muzyki. Dopiero potem cwaniakuj.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warto posłuchać

Falstart Górnika

Kładka – duże wrażenie

Poseł interweniuje

Kuchciński nie zaszkodził