MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Krystyna Szumilas rozmawiała z nauczycielami i dyrektorami szkół w starostwie

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 12 września 2011, 14:37
Aktualizacja: 18:18
Autor: RED
Fot. Sven
Na zorganizowanym przez Poseł na Sejm RP Izabelę Katarzynę Mrzygłocką i Starostę Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego spotkaniu Sekretarz Stanu z Ministerstwa Edukacji Narodowej mówiła o zmianach w edukacji i odpowiadała na pytania dyrektorów szkół i placówek oświatowych z terenu Powiatu Wałbrzyskiego oraz Świebodzic.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez Krystynę Szumilas, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - odpowiedzialnej za jakość w edukacji, w tym za podstawę programową, podręczniki, sposób organizacji pracy szkół, nadzór pedagogiczny i doskonalenie nauczycieli - zmian, jakie wprowadza nowelizacja ustawy o systemie oświaty. Była zatem mowa m.in. o zmianach w kształceniu zawodowym (egzamin zawodowy zostanie zastąpiony kwalifikacyjnym), o powrocie do 3-letniego kształcenia zawodowego i 4-letniego technicznego. Prelegentka wspominała także o obowiązującej już nowej podstawie programowej w gimnazjach i związanej z nią zmianie w egzaminach gimnazjalnych.

Licznie przybyli dyrektorzy szkół i placówek oświatowych pytali m.in. o systemowe doskonalenia nauczycieli, Centra Rozwoju Edukacji, egzaminy zawodowe oraz możliwości pozyskiwania środków na doposażenie pracowni internetowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Wędkarska przygoda

Przeszkadzała mu wiata

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wyborca 12-09-2011 16:47
Baju Baju. Pogadała pojechała Kasia zadowolona, że będzie miała poparcie a życie toczy się dalej i jak zwykle jak nie wiadomo o co chodzi to o to, że na te bajki po prostu niema i nie będzie pieniędzy.
~Gwidon 12-09-2011 21:49
Czy starosta wałbrzyski zabłysnął na tym spotkaniu, tak jak w Telewizji Wałbrzych ? "Mój urząd, moje szkoły, moi pracownicy". W wywiadzie, aż kipiało troską o stołek, a nie o sprawy powiatu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Duda w Wałbrzychu

Gubią ich narkotyki

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Drzewa za frekwencję