MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Krwiodawcy uhonorowani

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 27 listopada 2015, 7:11
Aktualizacja: Sobota, 28 listopada 2015, 7:29
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu odbyła się uroczystość podczas której wyróżnieni i uhonorowani zostali zasłużeni krwiodawcy i pracownicy placówki.

- Chcielibyśmy, żeby ci ludzie mieli bardzo duży szacunek społeczny, żeby jak najwięcej ludzi o tym słyszało i mówiło, bo ci ludzie zasługują na największy szacunek jaki można oddać człowiekowi. To dzięki nim wiele istnień ludzkich mogło być uratowanych. Organizujemy takie uroczystości po to, żeby ich wyróżnić, pokazać. To są ludzie skromni. Przychodzą i oddaja to co mają najcenniejszego, czyli swoją krew dla ratowania zdrowia i życia innych ludzi - tak o krwiodawcach mówiła Teresa Kamińska z RCKiK

Uroczystość odbyła się w ramach trwających od 22 do 26 listopada Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Krwiodawcy zostali odznaczeni złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi", a także dyplomami, podziękowaniami i drobnymi upominkami. Podziękowania otrzymali też zasłużeni pracownicy RCKiK w Wałbrzychu. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił kwintet akordeonowy z Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Wałbrzychu. Nie zabrakło też słów podziękowań dla wszystkich instytucji i organizacji wspierających działania RCKiK.

- Widziałam reklamy, wiedziałam że krew jest potrzebna, więc pomyślałam: "dlaczego mam nie oddać?". Mam 0 - to jest dobra krew. Pięć lat temu spróbowałam i jest ok. Jest tu przesympatyczny zespół, przesympatyczne panie w rejestracji i przy oddawaniu krwi. Do wszystkiego trzeba dojrzeć. Teraz mogę coś dla ludzi zrobić- powiedziała Bożena Smakowska, również uhonorowana podczas wczorajszej uroczystości.

Czytaj również

Żywot Mariana

Wałbrzych za KO

Disco Wałbrzych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kl 27-11-2015 14:11
Autor napisał "To są skromni ludzie"- pewnie tak. Ale WIELCY. Szacunek!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drogi po remontach

Spore zmiany w komunikacji

Wysokie kary

Znamy nazwiska posłów z naszego regionu!

Zrezygnujcie z plastiku!