MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

"Królowa Śniegu" w scenerii stadniny koni

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 22 czerwca 2012, 13:39
Aktualizacja: 13:40
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś w Stadzie Ogierów Książ dziennikarze mieli okazję obejrzeć fragmenty spektaklu "Królowa Śniegu", którego premiera zaplanowana jest na 30 czerwca.

Jak mówią autorzy spektaklu "Królowa Śniegu" w reżyserii Michała Borczucha jest próbą zderzenia baśni i paradokumentu. Opowieść o Królowej Śniegu, kochającej Gerdzie i chorym Kaju, dobru i złu wydarza się wśród społeczności polarników zamieszkujących tajemniczą stację badawczą na Antarktydzie i pozwala zmierzyć się z doświadczeniem utraty.
- W tym spektaklu interesują mnie kwestie szaleństwa – mówi Michał Borczuch, reżyser spektaklu. - Tu w scenerii stadniny nie ma śniegu. Jest piach, pył, brud. Wyszliśmy z tą historią poza scenę teatru, a wybór stadniny jako miejsca rozgrywania akcji, był intuicyjny.

Reżyser podkreśla, że w stadninie koni istnieje niepowtarzalny, baśniowy klimat, który sprzyja przy tworzeniu takich spektakli.

Autorem tekstu jest Aśka Grochulska. Za kostiumy odpowiada Dorota Nawrot, a muzykę przygotował Daniel Pigoński.

Obsada: Małgorzata Białek, Agnieszka Kwietniewska, Małgorzata Łakomska, Marta Ojrzyńska, Irena Wójcik, Ewelina Żak, Rafał Kosowski oraz Krzysztof Zarzecki.

Premiera 30 czerwca o godzinie 19.00 – kryta ujeżdżalnia Stada Ogierów Książ. Kolejne spektakle będą grane: 1 lipca o godzinie 18.00, 3 lipca o godzinie 19.00 oraz 4 lipca o godzinie 19.00.

Czytaj również

Szełemej w Chwaliszowie

Premiera w Lalkach

Projekt warty polecenia

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jasia 22-06-2012 15:29
Nie wieżę! Co ich pogieło! Co to za pomysły! Idiotów z ludzi robią! każdy może skusić tytułem, a pewnie nie ma nic wspólnego z Królową Śniegu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Drugie spotkanie z BMK

Pozytywny projekt WOK–u

Książ w średniowieczu

Kino pod chmurką