MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych – czy to możliwe?

Wiadomości: Kraj
Środa, 6 listopada 2019, 9:31
Aktualizacja: Czwartek, 7 listopada 2019, 10:28
Autor: red
Fot. użyczone
Kredytobiorcy czasem nie radzą sobie ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, dlatego zaciągają na ten cel kolejne kredyty i pożyczki, przez co narażeni są wpadnięcie w spiralę zadłużenia. Spirala zadłużenia to nic innego jak zjawisko coraz większego popadania w długi. Jak poradzić sobie z problemem i skąd wziąć pieniądze na spłatę długów? Rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy dla zadłużonych.

Konsekwencją opóźnień w spłacie zobowiązań jest trafienie na niechlubną listę dłużników. Figurowanie na niej automatycznie przekreśla szanse na otrzymanie kolejnego zobowiązania na spłatę poprzednich. Niektóre firmy pożyczkowe mają jednak w swoich ofertach specjalną propozycję dla osób w trudnej sytuacji finansowej – kredyt gotówkowy dla zadłużonych. Warto po niego sięgnąć, gdy innego wyjścia już nie ma.

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych – co to za oferta?

W praktyce nawet niewielkie opóźnienie w spłacie kredytu powoduje złą historię kredytową w BIK. Banki zawsze sprawdzają, czy starający się o kredyt klient nie figuruje w bazach dłużników. Jeśli okaże się, że tak, jego wniosek o kredyt automatycznie zostaje odrzucony. Alternatywą dla takiego kredytobiorcy są pożyczki dla zadłużonych. Firmy pożyczkowe albo w ogóle nie sprawdzają klientów w Biurze Informacji Kredytowej i innych bazach, albo sprawdzają, ale znalezionych tam informacji nie biorą pod uwagę przy wydawaniu decyzji kredytowej.

Kto może wziąć kredyt gotówkowy dla zadłużonych?

Szanse na otrzymanie kredytu w banku przez osoby zadłużone są praktycznie zerowe. Negatywna historia kredytowa jest równoznaczna z decyzją odmowną. Bank może popatrzyć na klienta przychylnym okiem, jeśli do kredytu razem z nim przystąpi osoba posiadająca dobrą historię kredytową i nieruchomość. Każdy przypadek jest jednak rozpatrywany indywidualnie i zależy od szeregu innych czynników ocenianych przez bank.

Łatwiej jest otrzymać chwilówki dla zadłużonych. Oferują minimum formalności i możliwość wnioskowania przez internet. Pożyczone pieniądze wpływają na konto klienta nawet w ciągu 15 minut. To oferta skierowana dla osób, które mają:

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych – gdzie można go dostać?

Tak jak już zostało wspomniane, banki nie przyznają kredytów gotówkowych osobom zadłużonym. Dlaczego? Zgodnie z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego muszą określić zdolność kredytową wnioskującego o kredyt. Jeśli jest ona mała lub w ogóle jej nie ma, sprawa jest z góry przesądzona. Niebagatelne znaczenie ma też źródło dochodów i historia kredytowa. W idealnej sytuacji są ci klienci, którzy otrzymują wysokie wynagrodzenie wypłacane na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, którzy przy okazji mogą pochwalić się dobrą historią kredytową.

Z punktu widzenia banku nie jesteś godnym zaufania klientem? Pomocy możesz szukać w sektorze pozabankowym, gdzie czekają na Ciebie pożyczki online dla zadłużonych. Firmy pożyczkowe wyciągają pomocną dłoń w kierunku osób, przed którymi banki zamknęły drzwi. Co prawda nie wszystkie instytucje pozabankowe chętnie obsługują klientów z długami, lecz dla wielu przeszłość finansowa pożyczkobiorcy nie ma znaczenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt dla zadłużonych?

Podobnie jak w przypadku innych kredytów i pożyczek, zanim podpiszesz umowę, musisz przeanalizować kilka ważnych kwestii. Szukając idealnego kredytu dla zadłużonych dla siebie, warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

Kredyty dla zadłużonych – ranking

Przedstawiamy top 5 kredytów dla zadłużonych – listopad 2019.

1. Profi Credit – nowa oferta online

2. Hapipożyczka – pożyczka online

3. Lendup – nowość

4. Ferratum Bank

5. MoneyGuru – nowość

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co dalej ze stadionem na Nowym Mieście?

Mieszkańcy kontra kopalnia

Zamek Książ dla WOŚP

Zagra orkiestra

WOŚP w Boguszowie–Gorcach

Dwie interwencje

To będą ferie!

Urząd Marszałkowski odpowiada