MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Kraina Skarbów

Wiadomości: REGION
Niedziela, 31 marca 2013, 6:20
Autor: red
Fot. użyczone
Już w poniedziałek 1 kwietnia Bogusław Wołoszański zabierze widzów w kolejną podróż do odległej przeszłości, której ślady można znaleźć do dziś.

W 1. odcinku nowej edycji programu „Skarby III Rzeszy” odwiedzi między innymi Srebrną Górę. W czasie wojny w znajdujących się tam fortach Ostróg i Wysoka Skała utworzono obóz jeniecki dla polskich oficerów. Jednak w 1945 r. kiedy na miejsce dotarła kolumna niemieckich ciężarówek w obozie nie było już żołnierzy II RP. Co się z nimi stało? Co, lub kogo miały transportować niemieckie ciężarówki? Polsat Play zaprasza na program Skarby III Rzeszy w najbliższy poniedziałek, o godz. 21.30.

Oddalony od działań wojennych Dolny Śląsk był przez długi czas najlepszym miejscem, w którym można było ukryć bezcenne dzieła sztuki z kolekcji państwowych III Rzeszy, a także zbiorów prywatnych. Poszukując ich śladów Bogusław Wołoszański uda się do Lubomierza. Wiadomo, że to właśnie tam Niemcy wywozili eksponaty z Muzeum Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jakie tajemnice kryje kaplica lubomierskiego kościoła?

Co stało się z bezcenną „Madonną burmistrza Meyera”, którą Gunter Grundmann wywiózł z zamku w Karpnikach? Miejsce jeszcze wiele lat po wojnie przyciągało licznych poszukiwaczy skarbów, gdyż odnalezione dokumenty wskazywały, iż mogą się tam znajdować dzieła o wielomilionowej wartości. Według świadków w ostatnich dniach kwietnia 1945 roku przywieziono tajemnicze skrzynie. Niemcy nie mieli już szans, by je dalej wywieźć. Czy badanie georadarem rozwiąże tę zagadkę…?

Czytaj również

Wrócił stand–up

Kino pod chmurką

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ao 31-03-2013 8:33
taki ciekawy temat, a na jakims playu puszczą, którego połowa ludzi nie ma
~księgowy 1-04-2013 12:27
Mnie to już nudzi. Prawdziwe skarby przewalają pod stołem aktualni rzadzący.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biwak Survivalowy

MBP CK zaprasza

PiS zadowolny ze wzrostu poparcia

Czas na podsumowanie

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze