MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kradzieże przez nieuwagę

Wiadomości: Wałbrzych/Region
Sobota, 23 kwietnia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Fot. red.
Wałbrzyscy policjanci odnotowują w ostatnim czasie wzmożoną aktywność złodziei, którzy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję. Ich łupem padają najczęściej telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty. Niestety kradzieże te są także wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych, którzy nie zwracają należytej uwagi na swoje kieszenie czy torebki, a także pozostawione otwarte drzwi wejściowe do mieszkań, garaży czy komórek.

Złodzieje działają najczęściej w autobusach miejskich, na przystankach, w centrach handlowych, pubach i wszędzie tam, gdzie jest dużo ludzi zajętych zakupami bądź spieszących się do pracy. Wśród nich są też tacy, którzy szukają otwartych drzwi do mieszkań, komórek czy garaży. Wykorzystują każdą chwilę nieuwagi. Niestety często sami pokrzywdzeni pozostawiają cenne przedmioty bez nadzoru. Przykładem mogą być portfele noszone w tylnych kieszeniach spodni, telefony komórkowe i inne cenne przedmioty. Przykładów można by przytoczyć wiele.

Nie daj szansy złodziejowi – dbaj o swoje mienie. Jak ważna jest dbałość o swoje mienie wiedzą osoby, które stały się ofiarą złodziei.

Złodzieje aktywni są cały rok. Jednak w okresie letnim, a w szczególności podczas wakacji nasilają swoją działalność, ponieważ ludzie są w tym czasie roztargnieni, zaganiani i noszą przy sobie większą gotówkę. Złodzieje działają wszędzie: na ulicy, w sklepach, pociągach, autobusach, tramwajach. Tłok i pośpiech to warunki, w których działa im się najlepiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biegające Anioły Hospicjum

Dwóch pijanych kierujących jednym samochodem

Po co nam Unia?

Dni Wałbrzycha rozpoczęte

Poważna sytuacja w Uzdrowisku Szczawno–Jedlina

Bili go butelką i metalową rurką

Policjanci z Boguszowa–Gorc odzyskali skradziony rower

"Trzeźwy poranek" na drogach powiatu wałbrzyskiego