MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kradł paliwo

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Niedziela, 21 lipca 2019, 6:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lipca 2019, 8:50
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Najpierw podjechał samochodem osobowym i zatankował go do pełna nie uiszczając opłaty. Trzy dni później podobnego czynu dokonał ustawiając busa przy dystrybutorze paliwa. Tym razem jednak nie zapłacił za 200 litrów benzyny i odjechał.

Do obu kradzieży doszło w maju tego roku na jednej ze stacji benzynowych przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Złodziej 21 maja najpierw podjechał samochodem osobowym pod dystrybutor i zatankował go do pełna, a następnie uciekł. Trzy dni później przyjechał w to samo miejsce busem i mając w pojeździe pojemny zbiornik na paliwo zatankował ponad 200 litrów benzyny. Straty wyniosły łącznie blisko 1400 złotych. Aby zmylić policjantów na samochodzie przykręcił ponownie te same tablice, których użył przy pierwszej z kradzieży, natomiast aby zatrzeć ślady po popełnieniu przestępstwa drugi z pojazdów zezłomował.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu prowadząc działania operacyjne ustalili, że za kradzieżami stoi 18-letni mieszkaniec Bystrzycy Górnej i udali się do tej miejscowości, gdzie zatrzymali zaskoczonego przestępcę. Młody mężczyzna z powiatu świdnickiego przyznał się do popełnienia obu czynów i stanie teraz przed sądem. Za kradzieże w krótkich odstępach czasu może trafić za kraty więzienia na najbliższe 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Kolejne odkrycie

Nietypowa kradzież...

Poszukuje ich policja

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~bolo 21-07-2019 8:16
karanie takich drobnych przestępców jest na wysokim poziomie ale juz ,, milionerów ,, to już prawo jest inne , tu po prostu prawo nie działa są inne kategorie
~Aryck Nusbacher 12-08-2019 12:19
Żydzi opracowali 10 przykazań Bożych. Siódme - nie kradnij. Weźcie to sobie goje do swych pustych łbów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kominiarki ze swetra

Areszt dla 18–latka

Zmodernizowany oddział

Fundacja Tokarczuk

Podejrzliwa seniorka