MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Kradł i podpalał

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 20 czerwca 2020, 6:34
Aktualizacja: Niedziela, 21 czerwca 2020, 9:18
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
19–letniego wałbrzyszanina zatrzymali w miniony wtorek policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Młodociany przestępca odpowie przed sądem za popełnienie szeregu kradzieży w sklepach na terenie Wałbrzycha, a także dokonanie włamań do altan ogrodowych.

Policjanci drugiego komisariatu zatrzymali 19-latka 16 czerwca przed południem przy ul. Mickiewicza w Wałbrzychu. Mundurowi podczas pracy operacyjnej ustalili, że w ostatnich miesiącach to właśnie ten wałbrzyszanin, wykorzystując nieuwagę pracowników, wykradał wyroby cukiernicze oraz produkty tekstylne i spożywcze z różnych marketów na terenie naszego miasta. Łączne straty wyliczone zostały przez kierowników sklepów na kwotę blisko 2700 złotych.

Na tym jednak lista popełnionych przestępstw się nie skończyła. Funkcjonariusze postawili nastolatkowi również zarzuty związane z włamaniami do altan ogrodowych, gdzie wartość strat na rzecz pokrzywdzonych oszacowana została na łączną kwotę blisko 3,5 tysiąca złotych. Przed sądem wałbrzyszanin odpowie również za czterokrotne podpalenie śmietników na terenie miasta w okresie od stycznia do marca tego roku.

W trakcie czynności procesowych mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzieże, kradzieże z włamaniami oraz zniszczenie mienia grozi mu łączna kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
4
33%
Złości
2
17%
Przeraża

Czytaj również

Pożegnają maestro

Spowodował kolizję po pijanemu

Uszkodziła i uciekła

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ciekawe 10-07-2020 18:52
Za wststkie występki o których tu czytam grozi kara do 10 lat więzienia.Kodeks karny jest chyba niepotrzebny skoro i tak kara do 10 lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Petycja do prezydenta

Zagrożenie dla rozwoju

To już plaga

Nowy prezes WSSE

Wałbrzych jest w setce