Czytających: 5088

Wrocław: Koszykarze z Nowego Miasta zgnietli swojego rywala

Poniedziałek, 4 października 2010, 10:21
Aktualizacja: 10:22
Pierwszy mecz w sezonie wypadł dla podopiecznych Ewy Smaglińskiej i Mieczysława Młynarskiego niezwykle okazale. Górnik Nowe Miasto wygrał we Wrocławiu z Gimbasketem aż 104–34.

Faworytem tego spotkania byli nasi koszykarze, ale chyba nawet najwięksi optymiście nie spodziewali się, że wałbrzyszanie wygrają we Wrocławiu różnicą 70 punktów.

W pierwszej kwarcie Górnik wypracował sobie kilkunastopunktową przewagę, dzięki szczelnej defensywie i skutecznym atakom. W drugiej kwarcie przewaga wałbrzyszan nadal rosła. Dobrze wciąż funkcjonowała defensywa, choć w drugich 10 minutach można doczepić się do przeciętnej skuteczności naszych zawodników. Do przerwy 17-45.
Wynik do przerwy oznaczał, że mecz praktycznie jest już rozstrzygnięty. W trzeciej kwarcie Górnicy, grający szerokim składem, zdobywali kolejne punkty, a gospodarze gaśli z minuty na minutę. Ostatnia kwarta to istny pogrom rywali i ostatecznie wałbrzyszanie wygrywają na inaugurację różnicą 70 punktów.

Gimbasket Wrocław - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 34-104 (9-26, 8-19, 9-25, 8-34)

Górnik: Kołodziej 27 (4 przechwyty), Sujka 18 (20 zbiórek), Borzemski 17 (8 asyst), Olszewski 13 (7 zbiórek), Karwik 12, Łabiak 10, Neumayer 3 (4 przechwyty, 6 asyst), Dworak 2, Surmiak 2