Czytających: 4959

Lubin: Koszykarze Górnika w dalszej fazie Pucharu Polski

Czwartek, 4 grudnia 2014, 13:17
Aktualizacja: 13:18
Podopieczni Arkadiusza Chlebdy wygrali na wyjeździe z SMK Lubin 71–54 i awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski.

Nasi pojechali na mecz z III-ligowym SMK Lubin i byli zdecydowanym faworytem. I nasi nie zawiedli. Od początku wałbrzyszanie prowadzili różnicą kilku punktów, a prym w zdobywaniu punktów wiódł Niedźwiedzki. W drugiej kwarcie ambitnie grający SMK doprowadził do wyrównania po 23, ale później znów stroną dominującą byli wałbrzyszanie. W kolejnej kwarcie gospodarze dzielnie stawiali czoła faworyzowanym Górnikom i po 30 minutach przegrywali zaledwie różnicą 6 punktów. Ostatnia ćwiartka to jednak dominacja Górnika i ostatecznie pewne 17-punktowe zwycięstwo.

SMK Lubin – Górnik Wałbrzych 54-71 (13-18, 14-16, 12-11, 15-26)

Górnik: Niedźwiedzki 31, Suchodolski 12, Glapiński 11 (5 zb, 7 as), Niesobski 6, Iwański 5, Józefowicz 2, Ratajczak 2, Rzeszowski 2, Myślak 0, Borzemski 0, Krzymiński 0, Stochmiałek 0.