Czytających: 4591

Jelenia Góra: Koszykarski Górnik wygrywa jednym punktem

Sobota, 5 września 2009, 14:51
Aktualizacja: 15:50
Po dramatycznej końcówce koszykarze Górnika Wałbrzych wygrali kolejny przedsezonowy sparing, tym razem z Sudetami Jelenia Góra. Biało–niebieskim udało się zwyciężyć 70:69.

Po pierwszej kwarcie to gracze z Jeleniej Góry prowadzili 19:11. W drugiej odsłonie Górnicy przejęli inicjatywę i po 20 minutach na tablicy widniał wynik 28:22 dla biało-niebieskich. Trzecia i czwarta kwarta to walka kosz za kosz.

Przy stanie 66:67 dwa rzuty wolne trafił, grający wcześniej w Sudetach, Mariusz Matczak. Kilkanaście sekund później po celnym trafieniu Janavora Weatherspoona ponownie prowadzili gospodarze. Decydujące punkty dla biało-niebieskich zdobył równo z końcową syreną Bartłomiej Ratajczak, którego doskonale obsłużył Mariusz Matczak.

Kolejny mecz z Sudetami Jelenia Góra już 11 listopada, podczas VIII kolejki rozgrywek I ligi.

Sudety Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 69:70 (19:11, 3:17, 26:19, 21:23)