MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Kosze przy szlakach

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Wtorek, 30 czerwca 2020, 15:27
Aktualizacja: Środa, 1 lipca 2020, 9:06
Autor: red
Fot. Gmina Mieroszów
W ramach porozumienia zawartego z Nadleśnictwo Wałbrzych, które w ramach współpracy udostępniło grunty pod posadowienie koszy na odpady, Gmina Mieroszów zakupiła i zamontowała pojemniki w pobliżu uczęszczanych szlaków turystycznych.

Kosze postawiono w następujących lokalizacjach: Rybnica Leśna - Obiekt PTTK Andrzejówka, Sokołowsko - Parking Leśny Sokołowsko Leśne Źródło, Unisław Śląski - Parking Leśny, Mieroszów - Parking Leśny przy ul. Kwiatowej.

Tymczasem jak informuje Nadleśnictwo Wałbrzych, w 3 zbiornikach wybudowanych w ramach Małej Retencji Górskiej po ostatnich deszczach wreszcie pojawiła się woda i wszystkie zbiorniki są wypełnione.
- Takie zbiorniki to ważna sprawa. Oprócz magazynowania wody zapewniają też jej źródło potrzebne roślinom, jak i zwierzętom. Są specjalnie zaprojektowane tak, aby tworzyły dobre warunki dla bytowania i rozrodu płazów.
Zwiększają również bioróżnorodność w lesie oraz łagodzą lokalny mikroklimat. W razie, kiedy w lesie pojawi się ogień pozwalają nam szybko reagować dzięki możliwości pobierania wody na miejscu - informuje Nadleśnictwo Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Wałbrzych spadł w rankingu

Petycja do prezydenta

Z bonem do Zamku

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Zszokowany 30-06-2020 17:04
Tylko na Trojgarbie nie może być koszy na śmieci, bo turyści śmiecą.Sa jednak gminy myślące trzeźwo. Wałbrzych?Szczawno? Zabrać śmietnik, a co! Potem się napisze ile to śmieci wala się w lesie i że turyści to świnie. Ktoś widział śmietniki w Bieszczadach? Nie dość, że dużo, to jeszcze pancerne, żeby niedźwiedzie sie do nich nie dobierały.I tam jakoś turyści nie smiecą, a odpady da sie wywieźć. Cóż, władze w Wałbrzychu nadal wg motta : Piniendzy nie ma i nie będzie.( Ale nie dla naszych)
~gosc 43 30-06-2020 17:24
do: ~Zszokowany (17:04)
kosze na szlakach i jeszcze takie male to tylko zachęta do śmiecenia i kto to będzie wybierał ile tam się śmieci zmieści 5 butelek pet sensowne jest stawianie większych kontenerów na wejściach do lasu żeby turyści wracali z tymi śmieciami
~Woda 30-06-2020 17:51
do: ~Zszokowany (17:04)
Bycie de...em z PiSu zobowiązuje do PiSania bzdur w necie. Zamiast PiSać takie kr...my wyborcze. Zbierz de...i z PiSu i idz sprzątaj szlaki. Niedość że przysłużysz się ziemii, to jeszcze twoja partia wyjdzie na normalnych ludzi, a nie na de...i...Jak teraz.
~Zszokowany 30-06-2020 20:47
do: ~Woda (17:51)
Nicka sobie wybrałeś od wodogłowia zapewne. Klasyczne zagranie leminga z PO: brak argumentów,to stek wyzwisk.Wiedzy zero żeby podjąć dyskusję, to wrzask i wulgaryzmy. Ps.Nie należę do żadnej partii, ale setki kilometrów na szlakach i w Polsce i za granicą zrobiłem.I mam porównanie i wiedzę,że można zorganizować system odbioru odpadów nawet b.daleko od fiordu.Wróć od września do szkoły.Tym się krajowi przysłużysz.
~POtole 1-07-2020 8:58
do: ~Woda (17:51)
Wyborcy PO to patologia uważająca się za elity. Twój komentarz pokazuje jednak prawdę. PATOLOGIA!
~Sprzątający po lumpach 4-07-2020 9:12
do: ~Zszokowany (17:04)
Ok. Podaj dane to wystawię Tobie fakturę za opróżnianie tych koszy.
~Zenek 30-06-2020 23:45
W górach i przy szkakach w lesoe nie powinno byc śmietników. Sorry ale na taką Borowa np alba nie dojezdza codziennie. A jak Janusz wniósł pelna flaszkę to i zniesie pustą. Lżejsza i z górki. Jak wyrzuci i zostanoe przyłapany powinien karnoe sprzatac las przez rok co weekend. Do skutku.
~Żenada 1-07-2020 6:52
do: ~Zenek (23:45)
A dlaczego "Alba nie dojeżdża codziennie"? Zakaz ma? Nie , bo to im SIĘ NIE OPŁACA. Czy tak trudno to zrozumieć? Nie można wynająć pana Henia z busem czy pickupem, który to może zrobić zwożąc śmieci do najbliższego kontenera? Też nie, bo trzeba zapłacić. Zatem kit trzeba wciskać tyurystom,że mają śmieci zabierać ze sobą. W domu też powinieneś je wywozić autem na śmietnisko. Bo będzie taniej DLA NICH.
~fikufiku 18-07-2020 14:15
Kosze powinny być duże by wszystkie śmieci się pomieściły tak tak wiem co mówię

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy prezes WSSE

Biwak Survivalowy

Nieudany napad na kantor

Pożegnają maestro

Wałbrzych jest w setce