MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Kornel Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 21 kwietnia 2018, 13:38
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości odbyło się otwarte spotkanie mieszkańców naszego miasta z legendą polskiej polityki – Marszałkiem Seniorem Kornelem Morawieckim.

Kornel Morawiecki jest legendarnym liderem Solidarności Walczącej, działaczem opozycji antykomunistycznej, założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej. 13 grudnia 1981 roku organizował konspiracyjny opór związkowy. Był zdecydowanym przeciwnikiem "Okrągłego Stołu" i zawartej w jego ramach ugody. Od roku 2015 Kornel Morawiecki jest Posłem na Sejm VIII kadencji, od roku 2016 przewodniczącym Koła Poselskiego "Wolni i Solidarni" a od początku roku 2017 przewodniczącym partii politycznej "Wolni i Solidarni", którą współtworzył z Posłem na Sejm RP Ireneuszem Zyską - organizatorem spotkania w Wałbrzychu.

Podczas wczorajszego spotkania Kornel Morawiecki opowiadał najpierw o Solidarności Walczącej, czasach swojej działalności antykomunistycznej, konspiracji, o "Okrągłym Stole", którego był przeciwnikiem, ponieważ jak powiedział nie chciał dogadywać się z twórcami stanu wojennego, następnie opowiadał o ugrupowaniu Wolni i Solidarni, którego jest współzałożycielem, o jego celach, programie i wartościach. Kornel Morawiecki w swoich wypowiedziach duży nacisk kładł na wspólne działania, likwidację podziałów, porozumienie i wspólną pracę dla dobra Polski.

W ramach spotkania był też czas na pytania od uczestników i na dyskusję. Okazało się, że dla Wałbrzyszan to nie lokalne sprawy są najważniejsze i najistotniejsze. Wśród pytań i tematów dyskusji pojawiła się między innymi sprawa reparacji wojennych, stosunków międzynarodowych - zwłaszcza w kontekście niedawnego sporu Polska - Izrael, nieporozumień na linii Polska - Unia Europejska czy stosunków Polska - Rosja, opozycji parlamentarnej, wymiaru sprawiedliwości, który nie działa tak jak powinien, dezubekizacji, która nie została do końca przeprowadzona, nierównościach społecznych, "kominach płacowych" i przyszłości Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ostatnia prosta

Kierownik wciąż poszukiwany

Popierają Dudę

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~roś 21-04-2018 15:29
Nie na darmo we Wrocławiu mówiąc że to straszliwie MONDRY facet ja jaki zgodny. Ciekawe czy się cieszył z syna co to NSZ-om z BŚ hołd składał.
~WACLAW 21-04-2018 17:53
DZIADEK DORABIA DO EMERYTURY BO NA SYNKA OBIECANKI NIE MA CO LICZYC
~SW 22-04-2018 12:59
Kornel przypomnij sobie co powiedziałeś w 1995 jaka będzie Polska i status polaków,mija ćwierć wieku i jak byliśmy w czarnej tak dalej tkwimy a Ty partię zakładasz
~Nick... 23-04-2018 7:48
Kornel był kimś, a teraz jest tylko zakłamanym pisowcem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Miasto broni strażników

Trzaskowski odwiedzi Wałbrzych

Duda w Wałbrzychu

Gowin w Wałbrzychu