MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Koperta dla uprawnionych

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 29 stycznia 2016, 13:03
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Przez wiele lat uprawnienia parkingowe dla niepełnosprawnych kierowców wydawano w oparciu o bardzo liberalne przepisy. Sytuacja ta spowodowała, iż uprawnienia te stały się zwykłą fikcją. Jednak w 2015 roku sytuacja uległa radykalnej zmianie.

Z dniem 1 lipca 2015 roku straciły ważność wszystkie karty parkingowe wydane przed 30 czerwca 2014 roku. Wprowadzono nowy wzór kart parkingowych oraz możliwość usuwania pojazdów parkujących na kopertach inwalidzkich bez uprawnień. Osoba, która bez uprawnień inwalidzkich zaparkuje na kopercie, musi się liczyć z możliwością ukarania mandatem w wysokości 500 zł (5 punktów karnych). Jeżeli pojazd zostanie odholowany należy doliczyć do tego kwotę 480 zł (pojazd o dmc do 3,5t) za usunięcie pojazdu oraz 39 zł za każdy dzień przechowywania samochodu. Jeżeli kartą parkingową posługuje się osoba nieuprawniona, dodatkowo grozi jej mandat w kwocie 300 złotych. Wydaje się, że opisane powyżej sankcje karne są tak wysokie, iż nie powinno być przypadków, aby na kopercie inwalidzkiej parkował kierowca bez stosownych uprawnień.

Niestety, niemal każdego dnia dyżurny Straży Miejskiej w Wałbrzychu przyjmuje nawet kilka zgłoszeń dotyczących zajęcia kopert inwalidzkich przez pojazdy nieuprawnione. Zazwyczaj są to przypadki osób, które posiadają nieaktualne karty parkingowe, czasami też osoby niepełnosprawne zapominają umieścić kartę za przednią szybą pojazdu.

Niestety, pojawiają się również sytuacje, gdy na kopertach inwalidzkich parkują osoby nieuprawnione, lub posługujące się kartą innej osoby. W tych przypadkach kierowcy nie powinni liczyć na pobłażliwość strażników.

Wszelkie zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości w powyższym zakresie można zgłaszać na numer telefonu 986, 74 66 55 200 lub do placówki straży miejskiej z siedzibą w dzielnicy Podzamcze, tel. 74 664 72 38.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Przyjedzie Duda

Duda w Wałbrzychu

Najlepszy projekt

Na odnowę wsi

Bogata kartoteka

Upamiętnili rocznicę

Miasto broni strażników