MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Konsul Generalny Francji w Krakowie odwiedził Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 30 kwietnia 2009, 7:09
Aktualizacja: 11:08
Autor: anowak
Spotkanie w kinie Apollo w Wałbrzychu
Fot. anowak
Pascal Vagogne – Konsul Generalny Francji w Krakowie spotkał się w Wałbrzychu z rodakami, którzy po II wojnie światowej przenieśli się do Wałbrzycha.

Konsul generalny Francji Pascal Vagogne odwiedził Wałbrzych. W wałbrzyskim Alliance Francaise spotkał się z mieszkańcami swojego kraju, którzy po II wojnie światowej przyjechali do naszego miasta. Mężczyźni przenieśli się do Wałbrzycha, głównie ze względu na pracę w kopalniach. Ich dzieci i wnukowie, choć mają obywatelstwo francuskie w ogóle nie znają języka francuskiego. Francja zasponsorowała dzieciom w wieku szkolnym od 5 do 18 lat lekcję nauki francuskiego. Konsul Wałbrzych odwiedził nie po raz pierwszy.

- Wałbrzych jest mi bardzo bliski, jestem tu nie po raz pierwszy. W Wałbrzychu jest bardzo dużo moich rodaków - mówi Pascal Vagogne, Konsul Generalny Francji w Krakowie

Po spotkaniu w aliansie wszyscy przenieśli się do kina Apollo gdzie wspólnie obejrzeli film "Jeszcze dalej na północ". Film został wyświetlony w wersji oryginalnej w języku francuskim z polskimi napisami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ratusz zabiera głos w sprawie zerwanych plakatów wyborczych

Wesela i nowe realia

Prezydent o infrastrukturze sportowej

Bezpieczeństwo w wakacje

Przyjedzie Duda

Miasto broni strażników

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

O tych zmianach należy pamiętać