Czytających: 4734

Łódź: Koniec przygody akademiczek z Pucharem Polski

Niedziela, 17 lutego 2019, 10:47
Aktualizacja: 10:48
Pierwszy mecz o stawkę w 2019 roku w wykonaniu AZS PWSZ Wałbrzych nie był udany dla podopiecznych trenera Kamila Jasińskiego, które uległy na wyjeździe w spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski zespołowi UKS SMS Łódź 1:3 i tym samym odpadły z rozgrywek.

W historii pojedynków pomiędzy tymi drużynami łodziankom do tej pory nigdy nie udało się pokonać wałbrzyszanek i wszyscy sympatycy ekipy gości mieli nadzieję na podtrzymanie tej passy. Gospodynie postawiły jednak zespołowi AZS PWSZ ciężkie warunki i od początku na obiekcie w kompleksie imienia Kazimierza Górskiego trwała zacięta walk cios za cios. Drużyna gości mogła kilkukrotnie wyjść na prowadzenie, ale wykończenie akcji nie było dzisiaj jej mocną stroną, natomiast więcej zimnej krwi zachowały w 33’ łodzianki – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kasandry Parczewskiej Katarzyna Konat urwała się obrończyniom i pokonując Jagodę Sapor dała UKS SMS prowadzenie. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, ale wszyscy liczyli na to, że to jeszcze nie koniec emocji. AZS PWSZ musiał gonić wynik, ale to przeciwniczki ponownie trafiły do siatki, gdy w 53’ dośrodkowanie Anity Turkiewicz skutecznym strzałem wykończyła Paulina Filipczak. Łodzianki mogły skoncentrować się na bronieniu wyniku i próbach przejęcia piłki i jeden z ich kontrataków zakończył się w 81’ kolejnym golem – Paulina Filipczak tym razem wystąpiła w roli podającej, a Klaudia Jedlińska wbiła przysłowiowego gwoździa do trumny wałbrzyszanek podwyższając na 3:0. W ostatniej minucie meczu po rzucie rożnym i skutecznej główce Małgorzaty Mesjasz udało się wreszcie zespołowi gości zdobyć bramkę, ale była to już tylko kosmetyka wyniku i marzenia o zdobyciu Pucharu Polski AZS PWSZ musi odłożyć co najmniej o rok. Promykiem nadziei dla czwartej drużyny w tabeli Ekstraligi jest natomiast powrót do gry po długiej kontuzji Martyny Zańko, która weszła w Łodzi na plac gry w ostatnich minutach spotkania i na pewno jej doświadczenie i skuteczność pod bramką przeciwniczek będzie nieocenione w dalszej części sezonu. A tymczasem już w czwartek 21.01. w Poznaniu pierwszy mecz ligowy z Polonią, natomiast w dniach 22.-24.02. w Opolu duża część zespołu pod szyldem PWSZ Wałbrzych wystąpi w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, gdzie będzie bronić srebrnego medalu sprzed roku.

UKS SMS Łódź – AZS PWSZ Wałbrzych 3:1 (1:0)

Bramki: Katarzyna Konat 33’, Paulina Filipczak 53’, Klaudia Jedlińska 81’ – Małgorzata Mesjasz 90’

AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk (80’ Pluta), Mesjasz, Ostrowska, Kędzierska, Rędzia, Dereń, Głąb (70’ Zańko), Rozmus (65’ Głowacka), Fabova, Miłek. Trener: Kamil Jasiński.