MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

Konferencja „Zawodowy strzał w 10!” w Starej Kopalni

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 23 stycznia 2019, 8:26
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się otwarta konferencja, dotycząca projektu pod nazwą „Zawodowy strzał w 10!”.

Projekt „Zawodowy strzał w 10!” powstał z inicjatywy dyrektorów wałbrzyskich szkół technicznych i branżowych: Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół nr 7 i Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” i zyskał aprobatę Biura Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta, a prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej objął projekt Honorowym Patronatem.

Głównym zadaniem projektu informacyjnego "Zawodowy strzał w 10!" jest upowszechnianie wiedzy na temat reformy oświaty i związanych z nią zmian, informacja na temat nowych kierunków i możliwości kształcenia w Wałbrzychu, a także podkreślenie i przekonanie zarówno uczniów jak również rodziców i opiekunów, że wybór szkoły kształcącej w konkretnym zawodzie to właściwy wybór.

Warto zaznaczyć, że w wyniku reformy oświaty w roku szkolnym 2019/2020 do szkół średnich trafi większa liczba uczniów niż w latach ubiegłych. Wałbrzyskie szkoły techniczne i branżowe są na to przygotowane i każdy zainteresowany będzie mógł podjąć w nich naukę. Co bardzo ważne uczniowie wałbrzyskich szkół branżowych część praktyk odbywają w zakładach pracy, w których po skończeniu szkoły będą mogli od razu otrzymać zatrudnienie.

- Inicjatywa "Zawodowy strzał w 10!" jest inicjatywą wałbrzyskich szkół zawodowych. Dzisiaj w Starej Kopalni organizujemy konferencję, której celem jest przedstawienie uczniom, rodzicom, wychowawcom klas, doradcom zawodowym ofert wałbrzyskich szkół i przedstawienie jakie zmiany w szkolnictwie zawodowym będziemy mieli od 1 września. Nie należy się obawiać tych zmian. Wszystkie szkoły są przygotowane i przejdziemy to wszystko łagodnie. Chcemy zapewnić rodziców, że nie powinni się obawiać. Zmiany jakie nastąpiły w wyniku reformy oświaty nie spowodują żadnych problemów z rekrutacją do szkoły. Wałbrzyskie szkoły są przygotowane do przyjęcia absolwentów gimnazjów i absolwentów szkół podstawowych. Dla wszystkich znajdą się miejsca. Warto odczarować zawodowe szkolnictwo i pójść do szkoły technicznej. Są tu zawody poszukiwane na naszym lokalnym rynku pracy. Nasza Strefa Ekonomiczna, zakłady usługowe bardzo potrzebują absolwentów technikum. Młody człowiek po gimnazjum czy szkole podstawowej może wybrać sobie z bogatej oferty naszych szkół to co go interesuje - mówili organizatorzy konferencji.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
57%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Ciekawy kierunek

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Tablety dla uczniów

Komentarze (4) Dodaj komentarz

57jurand 23-01-2019 11:18
Tere fere kuku, chciało by się powiedzieć. Na tę chwilę jest tak. Chłopak kończy technikum ,robi maturę zdobywa zawód technika mechatronika mając te kwity rusza za pracą np. na strefę. Zaczynają się rozmowy po różnych zakładach .Są to miłe rozmowy o wiedzy o doświadczeniu zawodowym które w efekcie nic nie dają bo o dziwo ten młody absolwent szkoły nie ma doświadczenia zawodowego. Ja pytam skąd on ma mieć doświadczenie skoro on dopiero wchodzi na rynek pracy. Dlaczego firmy nie dbają o nabor młodych ? też pytanie ,a kto wypracuje zyski dla firmy i tak jesteśmy w czarnej d...pie, panowie przedsiębiorcy. Tracicie młodych przyszłych fachowców,Na szczęście Europa Zachodnia stoi dla nich otworem ,bez łachy panowie.
~Janek 23-01-2019 11:40
do: 57jurand (11:18)
Przeczytaj jeszcze raz artykuł bo to nie zrozumiałeś
~Anna 23-01-2019 22:21
Średnia wieku słuchaczy tej konferencji to 55+ zamiast 15+ Zamiast zaprosić młodych ludzi ktorych ten temat dotyczy to zaproszono stare taborety
57jurand 24-01-2019 11:08
Jestem rodzicem takiego absolwenta w tym przypadku Technikum Mechanicznego na Ogrodowej. Gdy chłopiec szukał szkoły przekonywaliśmy go razem z żoną ,że zawod mechatronika to przyszłość ,że pracę znajdzie bezproblem ów.Nawet odbylem rozmowę z dyrekcją o przeszłości syna po skończeniu nauki. Wszystko to fajnie brzmiało w gadce,w realu syf. Zaliczył kilka rozmow na walbrzyskiej strefie ,zero efektow ,nawet był w na strefie Żarowa i też klops.Wszędzie rozbijało się o staż i doświadczenie zawodowe. Na dzień dzisiejszy zaliczył z trzy zaklady na wał. strefie , oczywiście Amazon też . Obecnie tyra w ,, Mrówce'' jako pracownik magazynowy. Na szczęście mam sąsiada ma robotę w RFN. zdeklarował się że znajdzie mu coś ciekawego tam, ja go gorąco na wyjazd namawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sparingi Górnika

Komputery dla uczniów

Referendum już w niedzielę

Wirtualne otwarcie

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje