MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Konferencja "Czas na kobiety" w Starej Kopalni

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 26 lutego 2017, 6:42
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się konferencja "Czas na kobiety", zorganizowana przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet i Fundację Coca Coli w Atlancie.

Konferencja "Czas na kobiety" to jedna z dziesięciu tego typu imprez organizowanych w całej Polsce. Jej celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna Polek. Uczestniczki konferencji uzyskują między innymi informacje jak zmienić ścieżkę kariery, jakie prawa posiadają, jak najprościej założyć własną firmę i jak walczyć z wykluczeniem ze względu na wiek.

- Spotkanie "Czas na kobiety", które dziś wita w Wałbrzychu panie, które są zainteresowane większą aktywnością zawodową i społeczną jest częścią dużego, ogólnopolskiego projektu, który zachęca kobiety do aktywności, do brania spraw we własne ręce. To bardzo ważne, bo kobiety mają nieustannie pod górkę w naszym kraju. Mniej zarabiają, trudniej znajdują pracę a są bardzo przedsiębiorcze. Wśród przedsiębiorców w Polsce aż 35 procent to kobiety. To bardzo dużo. Tego ducha przedsiębiorczości w kobietach trzeba aktywizować, pobudzać, dopieszczać. My poprzez spotkania, rozmowy dyskusje, chcemy pokazać kobietom, że mogą więcej, że mogą sięgnąć dalej i chcieć więcej - powiedziała Dorota Warakomska - Prezeska Kongresu Kobiet.

Spotkanie w Starej Kopalni podzielone było na 3 bloki. Blok I - "Wiedza - wzmacnianie kobiet" mówił o tym jak pokonywać bariery, wyzwania i stereotypy. Zawierał też informacje z lokalnego rynku pracy. Jako panelistki wystąpiły między innymi Małgorzata Beślerzewska, Estera Grabarczyk, Zdzisława Leszczyńska-Chruścik, Sylwia Petryna, Daniela Sprytula, Grażyna Urbańska, Agata Zborowska, Dorota Warakomska i Marta Lempart. Blok II i III stanowiły warsztaty, podczas których nie zabrakło porad dotyczących zakładania i prowadzenia własnej firmy, samorealizacji i wykorzystywania własnego potencjału.

- Nie tylko my cierpimy z powodu populistycznych rządów, które nienawidzą kobiet i wprowadzają coraz większe obostrzenia. To się dzieje w co najmniej 40 krajach świata. Niedługo po tym, jak myśmy protestowały w październiku, na ulice wyszły Koreanki, wyszły Argentynki i inne kobiety z krajów Ameryki Łacińskiej. Spotkałyśmy się dzięki nowoczesnym technologiom na facebooku. Powstała grupa międzynarodowa i ona teraz liczy 40 krajów. Na 8 marca jesteśmy umówione na Międzynarodowy Strajk Kobiet - każde w swoim kraju. Organizują to kobiety, nie organizacje, nie partie, tylko kobiety. Jesteśmy razem w tym wszystkim. Oczywiście każdy kraj ma swoje postulaty. W Polsce będziemy walczyć o państwo wolne od zabobonów, będziemy walczyć o prawa reprodukcyjne, będziemy walczyć o to, aby przemoc w Polsce przestała być dozwolona, żeby nasz rząd zaprzestał pomysłów wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej, będziemy walczyć o to, aby kobiety przestały być dyskryminowane ekonomicznie, o to, żeby fundusz alimentacyjny zaczął działać, żeby ściągalność alimentów wzrosła, ale też o to, żeby nieodpłatna praca kobiet była uwzględniana chociażby przy świadczeniach emerytalnych - powiedziała Marta Lempart - organizatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i Międzynarodowego Strajku Kobiet.

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Przyjedzie Duda

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~babcia Stefa 26-02-2017 10:22
Wydaje mi się, że te posty powyżej trzeba usunąć, ponieważ nie są w ogóle związane z tematem. Czyli jest to zwykły spam, a jego właściciel to troll. Proszę o usuwanie tego typu śmieci. To porządny portal i nikomu nie zależy na robieniu z niego syfu, poza tym spamerem powyżej.
~pytacz 26-02-2017 10:34
Jak to możliwe aby polski rząd zezwalał na szerzenie fermentu społecznego na terenie Polskiego terytorium, pod sztandarami rewolucji marksistowskiej używającej jako mięsa armatniego kobiet, zamiast-jak dawniej-proletariatu? Czy jest wiadome że Kongres Kobiet ma w swoich szeregach osoby nieprzyjazne narodowi i państwu Polskiemu? No i wreszcie jak długo rząd będzie zezwalał na bezkarną działalność kapitału zagranicznego finansującego rewolucję na naszym terenie?
~babcia Stefa 26-02-2017 10:50
Wydaje mi się, że te posty powyżej trzeba usunąć, ponieważ nie są w ogóle związane z tematem. Czyli jest to zwykły spam, a jego właściciel to troll. Proszę o usuwanie tego typu śmieci. To porządny portal i nikomu nie zależy na robieniu z niego syfu, poza tym spamerem powyżej. Miłego dnia :)
~ 26-02-2017 13:06
piekna niedziela
~olo 26-02-2017 18:50
od Feministek głupsi są tylko ekolodzy
~ 26-02-2017 21:05
Ciekawe ile na tym spotkaniu było Pań mających przynajmniej 3 dzieci?
~pytacz 26-02-2017 21:31
Babciu Stefo, jak możesz domagać się na dzień dobry usuwania ,,postu powyżej,, skoro przed tobą nikt niczego nie napisał? Robotem jesteś?
~babcia Stefa 27-02-2017 9:24
To dowód na to, że admin działa. Powyżej mojego były posty, które usunięto, ku chwale ojczyzny. Znajdziesz jeszcze kilka takich wątków, pozbawionych spamu i aż wstyd mnie ogarnia, że takie proste sprawy muszę ci tłumaczyć :)
~pytacz 27-02-2017 9:45
Skoro nie usunięto twojego dodatkowo, to nie uważasz że wychodzisz na głupią?
~babcia Stefa 27-02-2017 10:11
Raczej skuteczną w działaniu, puchatku :)
~pytacz 27-02-2017 11:46
A ja mogę jednak wiedzieć swoje?
~ 27-02-2017 14:31
Dobre miejsce dla tych kobiet ta stara kopalnia
~babcia Stefa 27-02-2017 14:37
Pozdrowienia dla pani Estery.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zarząd z absolutorium

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Miasto broni strażników

Pechowa trzynastka

Mierzą prędkość