MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Koncerty w A’ Propos – bilety rozlosowane

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 14 sierpnia 2010, 17:42
Aktualizacja: 17:46
Autor: red
Wczoraj i dziś wałbrzyski Klub Muzyczny A’ Propos gości muzyków uczestniczących w projekcie "Rogala/Zilberman – Projekt Grzegorza Rogali, czyli GPR".

Dziś na scenie obejrzymy JOSH LAWRENCE JAZZ 3.

Nowojorskie JOSH LAWRENCE JAZZ 3 po latach współpracy z największymi gwiazdami jazzu, pojawia się we własnym projekcie, który szybko zdobywa uznanie w środowisku jazzowym Wschodniego Wybrzeża USA. Ich manifest artystyczny – płyta ROOTS, to dojrzała podróż w korzenie muzyki jazzowej. Poprzez soul jazz i hard bop, swing i blues, poprzez Harlem, Nowy Orlean, poprzez Haiti i Kubę eksplorują rytmy Afryki, ujawniając przy tym ich silne, indywidualne brzmienie.

W lipcu 2010 Jazz 3 rozpoczyna europejską trasę koncertową promującą krążek ROOTS. W Polsce pojawią się na przełomie lipca i sierpnia, biorąc udział w prestiżowych festiwalach jazzowych i koncertując w najlepszych
klubach muzycznych.

Jazz 3 tworzą trębacz Josh Lawrence, basista Ken Pendergast i perkusista Mike DeCastro. Doskonale wykształceni muzycy, wielokrotnie zapraszani do współpracy scenicznej i studyjnej przez fantastycznych ludźmi jazzu, funku i soulu jak Charli Persip, Elio Villafranca, Erykah Badu, the Funk Brothers, the Howard Williams Orchestra, James Carter, Joey DeFrancesco, John Lewis, Robin Eubanks, Slide Hampton, Eldar czy Branford Marsalis. To uznani edukatorzy jazzu i kompozytorzy muzyki teatralnej i filmowej.

Wieloletnia współpraca z gigantami sceny pozwoliła na konfrontację i obcowanie z mistrzostwem instrumentalnym. Był to czas ujawniania się interesującego indywidualizmu muzyków, coraz bardziej docenianych przez publiczność i krytyków.
Przyszedł czas na stworzenie autorskiego projektu – Josh Lawrence Jazz 3.

Koncerty Jazz 3 to znakomita dawka dobrego jazzu. Muzyka pełna bluesa i swingu w tej fascynującej formie, która krystalizowała się w Harlemie, wirtuozeria i wspaniała energia na scenie tworzą świetną atmosferę i przestrzeń do muzycznego dialogu muzyków z żywo reagującymi słuchaczami. Dla koneserów jazzu i ludzi pragnących posłuchać dobrej muzyki.

Wśród naszych czytelników, którzy wzięli udział w naszym konkursie rozlosowaliśmy nagrody w postaci podwójnych wejściówek na te koncerty. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Agnieszki Kudryk i Jadwigi Lewickiej. Gratulujemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrobili chodniki

Minister w Wałbrzychu

Opieka nad niepełnosprawnymi

Weź udział w spotkaniu

Kino plenerowe

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Premiera online w Lalkach

Opowie o pasji