MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koncert "Polska w Europie"

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 9 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: 7:05
Autor: FS/opr. red.
Fot. Robert Bajek
W miniony piątek w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbył się wyjątkowy koncert pod nazwą "Polska w Europie". Na scenie oprócz orkiestry i solistów pojawiły się również dwa połączone chóry – w tym Chór Filharmonii Sudeckiej.

Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej dyrygował Jerzy Kosek. Jako soliści wystąpili: Tomasz Janczak - tenor i Piotr Łukaszczyk - fortepian. Oprócz Chóru Filharmonii Sudeckiej w koncercie udział wziął również Chór Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Wałbrzychu. Przygotowaniem chórów zajęli się: M. Sapiecha-Muzioł, B. Bednarczyk i J. Kosek.

W programie tego niecodziennego koncertu znalazły się między innymi takie utwory jak Aria Jontka, Aria Stefana i Tańce góralskie z opery "Halka" Moniuszki, Tańce Połowieckie z opery "Kniaź Igor" Borodina, Fantazja na fortepian, chór i orkiestrę Beethovena, Wielki Polonez Es-dur Chopina i Polonez z opery "Eugeniusz Oniegin" Czajkowskiego.

Czytaj również

Zmiana organizacji

Pola Nadziei

Zasadzą drzewka

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~1 9-11-2015 7:57
.......
~ 9-11-2015 8:32
Poziom :-(
~Meloman 10-11-2015 9:56
Żenada!
~emigrant 10-11-2015 22:50
O Bosze, coz za politpoprawna nazwa. Rownie komiczna jak "Kongo w Afryce".
~awałbrzyszanka 11-11-2015 18:13
Tytuł koncertu do tego, co zawierał może jakoś połączyć można??? Zapowiedź Pani wprowadzającej mętna i szukająca na siłę powiązania utworów z rocznicą ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę i z 70-leciem polskiego Wałbrzycha. Jakby nasi filharmonicy pod batutą naszego dyrygenta nie potrafili zagrać utworów rzeczywiście związanych z Polską. Borodin - utwór piękny, ale dlaczego w tych okolicznościach. Orkiestra grała słabo, a to dziwi, bo jak dyrygent przyjeżdża do nas i występuje gościnnie orkiestra potrafi zagrać dobrze. Może Pan Dyrygent i Dyrektor artystyczny wezmą się do rzetelnej pracy, bo słabego poziomu nie da się już ukryć. Po prostu to słychać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senioralia w Szczawnie

Wałbrzych za KO

Aktywni złodzieje

Święto spółdzielni

Wizyta wojskowych