MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Koncert Perfectu w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 29 listopada 2015, 7:25
Aktualizacja: Środa, 2 grudnia 2015, 12:19
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
Wczoraj w Hali Widowiskowo–Sportowej Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ wystąpił kultowy zespół Perfect.

Grupa zawitała do Wałbrzycha w ramach swojej jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 35-lecia – „Wszystko ma swój czas”. Zespół powstał w Warszawie, a jego pierwszy skład zasilił Zdzisław Zawadzki, Paweł Tabaka, Ewa Konarzewska oraz Barbara Trzetrzelewska. Początkowo grupa występowała pod nazwą Perfect Super Show and Disco Band, zaproponowaną przez Pawła Tabakę i zainspirowaną Christine Perfect-McVie – członkinią zespołu Fleetwood Mac.

Do roku 1978 muzycy wykonywali popowe covery, grali w warszawskich lokalach rozrywkowych i towarzyszyli znanym polskim gwiazdom, m.in. Annie Jantar i Halinie Frąckowiak. Wtedy też do Perfectu dołączył Zbigniew Hołdys, który napisał kilka premierowych utworów, tj. „Co się stało z Magdą K.”, „Jego nie ma” czy „Nie ma mogiły rock and rolla”. Grupa wyruszyła również na kilkumiesięczną trasę po Stanach Zjednoczonych.

Przed wydaniem pierwszej płyty zespół nie tylko zmienił skład (dołączył do niego m.in. obecny wokalista – Grzegorz Markowski), ale i przybrał bardziej rockowy charakter. Zmieniła się też nazwa grupy, która została skrócona do samego słowa Perfect i taki też tytuł nosił ich debiutancki krążek wydany w 1981 roku. Pochodzą z niego takie przeboje jak „Chcemy być sobą”, „Niewiele ci mogę dać” czy „Nie płacz Ewka”.

Perfect wielokrotnie kończył swoją działalność, jednak zawsze powracał na polską scenę muzyczną. Ostatni raz zespół reaktywował się w roku 1993 i wciąż zachwyca co raz to nowe pokolenia Polaków. Nie inaczej było podczas wałbrzyskiego koncertu. W Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ zgromadziła się kilkutysięczna publiczność, chcąca posłuchać na żywo jednego z najważniejszych zespół w historii polskiego rocka.

Muzycy zaprezentowali przekrój swojej dyskografii, na którą składa się osiem albumów studyjnych, z czego ostatni – „DaDaDam” – ukazał się w ubiegłym roku. Grupa pod przewodnictwem charyzmatycznego Grzegorza Markowskiego wykonała swoje największe przeboje, w tym m.in. „Nie płacz Ewka”, „Nie mogę ci wiele dać”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niepokonani” czy „Autobiografia”, które zostały chóralnie odśpiewane wraz z wałbrzyską publicznością.

Czytaj również

Drugie spotkanie z BMK

Zagospodarowali szczyt

Czysto na Chełmcu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Alan 29-11-2015 17:49
Super koncert.
~ 30-11-2015 3:27
w końcu coś pozytywnego w Wałbrzychu :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyły próby

Duda w Wałbrzychu

Przyjedzie Duda

Mierzą prędkość

Bezpieczeństwo w wakacje