MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Koncert ku pamięci Janusza Mencla

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Wtorek, 20 września 2011, 20:05
Aktualizacja: 20:06
Autor: PAW
Janusz Mencel
Fot. użyczone
Wyjątkowy koncert pamięci zmarłego w tym roku Janusza Mencla, dyrektora artystycznego Festiwalu, zakończy 46. międzynarodowy Festiwal Wieniawskiego. Na scenie Teatru Zdrojowego usłyszymy Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry pod batutą Macieja Niesiołowskiego

Dyrygent swoją pracę rozpoczął w Warszawskiej Operze Kameralnej. Na swoim koncie ma także pracę w Teatrze Wielkim w Warszawie, 12 lat kierował warszawską orkiestrą Akademii Muzycznej, krótki czas był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. „Z batutą i humorem”. Na scenie Teatru Zdrojowego Orkiestrze Filharmonii Dolnośląskiej będzie towarzyszyć skrzypaczka Magdalena Rezler-Niesiołowska. Koncert będzie nagrywany przez TVP Wrocław. Poprowadzą go prezenterka telewizyjna Justyna Janus-Konarska oraz aktor i reżyser Zbigniew Lesień. Początek w Teatrze Zdrojowym w niedzielę 25 września o godz. 19.00 .

W trakcie trwającego trzy dni Festiwalu zaprezentują się m.in. „Klassik Modern” Zespół Kameralny Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze (23 września, Teatr Zdrojowy, godz. 19.00), Janko Raseta w ramach koncertu młodych talentów (24 września, sala owalna Domu Zdrojowego, godz. 17.00), Krzysztof Jakowicz - skrzypce i zespół „Kameleon Septet” z programem „Miłośnie i filmowo” (24 września, Teatr Zdrojowy, godz. 19.00). Organizatorzy - Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój oraz Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju - zapraszają do udziału w spotkaniach z muzyką klasyczną. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Królowała muzyka romska

Spory problem na ulicy Husarskiej

Zmarł symbol Wałbrzycha

Radny straci mandat?

Nadal bez oświetlenia

Taniec i muzyka cygańska

Wieści ze Starej Kopalni

Festiwal tuż, tuż