Zalogowanych: 7

Czarny Bór: Kompromitacja Czarnych

Środa, 16 września 2009, 12:45
Aktualizacja: 13:40
Aż 11:0 przegrała drużyna Czarnych Wałbrzych ze Skalnikiem Czarny Bór w V kolejce piłkarskiej klasy A . Po tej porażce wałbrzyszanie spadli na przedostatnie miejsce w tabeli i wyprzedzają jedynie rezerwy Victorii Świebodzice, które prawdopodobnie wycofają się z rozgrywek.

Od początku meczu do ataku ruszyli gospodarze, ale nic nie zapowiadało klęski Czarnych. Pierwsza bramka padła dopiero w 23 minucie, po fantastycznym strzale Waldemara Poręby. Kilka minut później było 2:0, a strzelcem gola okazał się Michał Matusik. Przed przerwą do siatki gości trafili jeszcze Zdzisław Pyrdoł i ponownie Waldemar Poręba. Do przerwy było więc tylko, i aż 4:0 dla Skalnika.

W II połowie zawodnicy Czarnych grali jeszcze bardziej nieporadnie, co wykorzystali piłkarze Skalnika. Na 5:0 podwyższył Beszterecha. Chwilę później trzeciego gola w meczu zdobył Poręba. Bramki numer 7 i 8 to zasługa Zdzisława Pyrdoła. Na 9:0 trafił Pudełko, gola numer 10 zdobył Witek, a wynik spotkania ustalił ponownie Pudełko.

Po tej kompromitującej porażce Czarni spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. Skalnik Czarny Bór dzięki bardzo dobremu bilansowi bramkowemu awansował na pozycję lidera.

Dzisiaj o godzinie 16:00 gracze Skalnika zagrają na wyjeździe w finale Pucharu Polski Szczebla Terenowego z Gwarkiem Wałbrzych. W obu drużynach w pierwszych jedenastkach mają pojawić się gracze rezerwowi.

Skalnik Czarny Bór - Czarni Wałbrzych 11:0 (4:0)
Skalnik: Wyszowski (46 min. Czarnota) - Masiel, Skoczeń, Frankiewicz, Strzelec, Kosek (70 min. Witek), Poręba, Ptasiński, Matusik (46 min. M.Jędrzejczyk), Beszterecha (67 min. Pudełko), Pyrdoł