Piątek, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4546
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Komediowa walka z Andropauzą

Poniedziałek, 23 lutego 2015, 9:00
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Komediowa walka z Andropauzą
Fot. Katarzyna Szwarc
W niedzielny wieczór do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu zawitały polskie gwiazdy estrady wraz z muzyczną komedią teatralną Jana Jakuba Należytego – „Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą”.

Spektakl ten, to kontynuacja pierwszej części przygód wcześniej sobie nieznanych mężczyzn, którzy spotkali się w jednym z polskich sanatoriów. Historia, jak w pigułce ukazuje stereotypowe problemy damsko-męskie, miłosne podboje sanatoryjne, polskie absurdy oraz opór przed zaakceptowaniem faktu, że każdy musi się kiedyś zestarzeć.

Jednak trójka przyjaciół (w tych rolach Maciej Damięcki, Marek Siudym oraz urodzony w Wałbrzychu Andrzej Zaborski) stara się dzielnie stawiać czoło nieubłaganym zmianom, jakie wymusza na nich ich wiek. Ich odpowiedziami na owe problemy jest np. aktywny udział w zespole taneczno-wokalnym Andropauza Dans Macabre, czy zamiłowanie do korzystania z nowoczesnych technologii (oczywiście wszystko po to, aby poznać płeć przeciwną i zdobyć u niej powodzenie).

Głównym miejscem akcji jest sanatorium prowadzone przez doktora ZUSa (granego przez Michała Pietrzaka), który prosi o pomoc swoich dawnych kuracjuszy w zażegnaniu kryzysu wywołanego przez niezadowolonych pacjentów. W obliczu nieubłaganie zbliżającej się kontroli z ministerstwa, trzej przyjaciele zgadzają się ratować swojego dawnego znajomego w potrzebie. Nie przewidzieli jednak, że wkrótce każdy z nich będzie zabiegać o względy „bezwzględnej i bezwzględnie pięknej” pani inspektor (granej przez Matyldę Damięcką).

Warto dodać, że „Andropauza 2” grana była już ponad 500 razy! Spektakl naszpikowany jest żartami na temat stereotypowej walki płci oraz idącymi za tym konsekwencjami. Poszczególne sceny przeplatane są muzycznymi numerami, opartymi na znanych i lubianych melodiach (np. „Hej sokoły”, „Ballada o jednej Wiśniewskiej” czy „Marina”).

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group