MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Kolorowy jarmark na wałbrzyskim Rynku

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 13 grudnia 2010, 15:03
Aktualizacja: 19:50
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
Choinka, przystrojone stragany i świąteczna muzyka. Od poniedziałkowego poranka rozpoczęło się handlowanie na VIII Wałbrzyskim Jarmarku Świątecznym.

Jako pierwsze pojawiły się stoiska z produktami pszczelarskimi oraz ciepłymi papciami z baranich skór. Produkty te, z racji zimowej aury, znajdą zapewne wielu amatorów. Nieco później swoje stragany rozłożyli sprzedawcy zabawek, ozdób choinkowych, wyrobów skórzanych, biżuterii i innych towarów. Na jednym ze stoisk można kupić ogromne bochny chleba. Każdy ważący ponad 2,5 kilograma i jak zapewniała sympatyczna sprzedawczyni z Nowej Soli, całkowicie naturalne.

Zapewne do jutra pełne już będą wszystkie stoiska i wałbrzyski Rynek, jak w XVIII wieku, wypełni się charakterystycznym dla jarmarków gwarem.

Szczególnym dniem będzie 21 grudnia (wtorek). O zachodzie Słońca, około godziny 15.00, rozpocznie się koncert kolęd. Tegoż dnia wałbrzyscy harcerze tradycyjnie przekażą betlejemskie światełko pokoju, będzie można podzielić się opłatkiem.

Ważnym wydarzeniem będzie podsumowanie akcji „Syta zima”, koordynowanej przez wałbrzyską Toyotę. Celem akcji jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych, pochodzących z najuboższych rodzin, ciepłych i pełnowartościowych obiadów.

Czytaj również

Raport prezydenta

Wracają przewoźnicy

Owocna wizyta

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ktoś 13-12-2010 16:04
Kto to nazwał jarmarkiem świątecznym...? 5 drewnianych straganów ze śmieciami. jaki jarmark takie miasto.
~ 13-12-2010 17:52
To idź do galerii.
~kola 13-12-2010 18:57
To prawda,jakie miasto taki jarmark.
~Ks 13-12-2010 19:23
Zero klimatu świątecznego :(to kolejne stoiska jak za za czasów Manchatanu:), gdzie zapach ponczu owocowego, grzańca,piernikowe serca, słodycze, ozdoby???????? parę prowizorycznych bud, prawie jak Austria , Prawie robi Wielka różnicę:(((((( LIPA< MIERNOTA
~ 13-12-2010 19:48
I syf.
~priest 13-12-2010 20:52
Najlepiej krytykować.. miasto pesymistów i ponuraków! szacunek dla organizatorów za to, że podejmują w ogóle próbę stworzenia klimatu świątecznego w naszym mieście.
~priest 13-12-2010 20:59
Najlepiej krytykować.. miasto pesymistów i ponuraków! szacunek dla organizatorów za to, że podejmują w ogóle próbę stworzenia klimatu świątecznego w naszym mieście.
~witia 13-12-2010 21:26
Ten klimat świąteczny, jest zupełnie taki sam jak u pana senatora
~ 14-12-2010 7:17
priest ma rację w sprawie wysiłku organizatorów...to prawda...tyle tylko, że autentycznie nie ma w jarmaku "ducha" świątecznego"... Byłem, widziałem..zrobiłem zdjęcia... Powiem tak....rynek wałbrzyski....choć otoczony z zewnątrz wyremontowanymi kamienicami....obecnie nie przyciągnie mieszkańców. Życie przeniosło się do centrum Piaskowej Góry i heroiczne wręcz działania organizatorów...niestety faktu nie zmienią. W mojej ocenie Wałbrzychowi potrzebna jest taka inicjatywa...tylko w innym miejscu. Mogą być nawet takie stragany z tymi samymi ofertami...bo tak jest wszędzie....jeszcze raz powtarzam miejsce lokalizacji bliżej obywatela! Wczoraj faktycznie było smutno....niestety. Szopka zamknięta..Zdjęcia / po kawałku / trzeba było wykonać panelowym aparatem....no cóż.. Argumentacja Pani prezes MZUK do przyjęcia....bo oczywiście nic się u nas nie utrzyma...To wszystko zależy także od nas samych....atmosfera także..Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Jedlina dla przedsiębiorców

Skromniej niż zwykle

Castle Party odwołane

Koniec sezonu WST