MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Kolejowy apel

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 7:42
Aktualizacja: 7:42
Autor: red
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych od 17 sierpnia do 10 września będzie zbierać podpisy w sprawie przywrócenia niektórych połączeń kolejowych.

Chodzi o przywrócenie połączeń kolejowych w codziennych relacjach: Jelenia Góra - Kraków Główny/Rzeszów Główny/Przemyśl Główny, Jelenia Góra - Lublin oraz uruchomienia nowego połączenia w relacji Wałbrzych Miasto - Szczecin Główny przez: Jelenią Górę, Węgliniec, Żary, Zieloną Górę, Kostrzyn.

Karty dostępne będą w kasie biletowej na dworcu Wałbrzych Miasto oraz w firmie Afra znajdującej się przy ulicy Hetmańskiej 1. Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych nie chce dopuścić do degradacji linii kolejowej 274, a co za tym idzie do sytuacji, w której takie miasta jak: Wałbrzych, Jelenia Góra oraz okoliczne miejscowości turystyczne, zostaną całkowicie pozbawione dalekobieżnych połączeń kolejowych.

Dlatego członkowie komitetu liczą, że mieszkańcy Wałbrzycha i okolic oraz turyści wesprą tę akcję.

Czytaj również

Komu pomógł pakiet?

Obwodnica w 45 %

Pomnik Smoleński

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~StArt 16-08-2010 9:12
No to coś mnie tu nie pasuje - po co DOKP chce remontować dworzec miasto, jeśli w dłuższej perspektywie dąży do jego zamknięcia?Nie rozumiem ...
~mar 16-08-2010 9:50
dworzec miasto jest remontowany bo na linii 274 na odcinku walbrzych glowny - wroclaw ma funkcjonowac tzw Dojazdowa Kolej Dolnoslaska, o duzej czestotliwosci kursowania. Reszta odcinka od Walbrzycha Glownego do Jeleniej Gory jest degradowana, poprzez zaniedbywanie stanu technicznego, obnizanie predkosci szlakowej, co powoduje niski potok podroznych. Juz wiele pociagow zostalo wycietych z rozkladu. Tylko czekac az ruch pasazerski na tym odcinku zostanie zawieszony z powodu nieoplacalnosci, a po tych zdezelowanych torach poruszac sie beda tylko towarowe sklady z kruszywem.
~Jarek 16-08-2010 13:59
Witam. Chłopaki z Komitetu. Tak trzymajcie. Nie można pozwolić na całkowitą degradację linii. Jestem z wami.
~ja 16-08-2010 17:56
coś tu nie pasuje? Jeżeli tak faktycznie jest to po co torowisko na odcinku Wałbrzych Główny - Boguszów Gorce Zachód były kompleksowo remontowane, a właściwie wymienione na nowe? PKP nie pakowało by się w taki koszty, gdyby chciało zamknąć ten odcinek.
~pinczu 16-08-2010 21:20
Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tłukł się koleją z Wrocławia do Jeleniej przez Wałbrzych!
~kaszub 16-08-2010 21:30
Tory są remontowane, bo jeździ nimi kruszywo pod budowę dróg i autostrad kluczowych dla Polski, a nie dlatego, że Wałbrzyszanie i inni mieszkańcy nie mogą dojechać normalnie, np. do Wrocławia... Co z resztą przyznał niegdyś na konferencji sam Minister Infrastruktury.
~Jan 16-08-2010 22:03
Tory są modernizowane a tak na marginesie. Nie piszemy tu o zamknięciu a o przywróceniu dawnej świetności. A teraz do tego kogoś kto na pisał że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie się tłukł koleją do Wrocławia. Człowieku. To Tobie wypadało by za apelować do przytomności. Masz dużo kasy to nie musisz się tłuc pociągiem bo masz pewnie dobrą gablotę. Zauważ jednak, że w Wałbrzychu żyją także ludzie przeciętni i może jednak im zależy na dobrej komunikacji. Jeśli tak będziemy podchodzili do sprawy to nic nie będziemy mieli w tym mieście. W imieniu tych przeciętnych apeluję. Podpisujcie bo inaczej kolei się pozbędziemy. Nie dość że nie mamy konkretnych połączeń pks to możemy stracić jeszcze i kolej. Tak trzymać. Działać i nie poddawać się.
~mar 16-08-2010 23:40
do 16-08-2010 17:56 | ~ja | torowisko na odcinku Wałbrzych Główny - Boguszów Gorce Zachód, może i był wymieniany na nowy, ale tak obecnie przedstawia się sytuacja na tych torach: Wałbrzych Główny - Boguszów Gorce WSCHÓD - prędkość szlakowa 60km/h Boguszów Gorce WSCHÓD -Boguszów Gorce - 30km/h Boguszów Gorce - Boguszów Gorce ZACHÓD - 20km/h i to są nowe tory?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrobili chodniki

Dotrzymali słowa

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Wracają połączenia

Koniec sezonu WST