MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kolejny odcinek ulicy Sikorskiego wyremontowany

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 17 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: 15:38
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dobiegł końca remont odcinka ulicy Sikorskiego pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Moniuszki i Kaszubską. Do końca miesiąca cała ulica Sikorskiego zostanie wyremontowana.

- Jesteśmy na kolejnym modernizowanym odcinku drogi krajowej nr 35, która jest remontowana ze środków pozyskanych z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Oddajemy do użytku albo dzisiaj po południu albo jutro rano kolejny odcinek, którego modernizacja obejmuje wartość około 1 400 000 złotych. Robimy to kompleksowo. Trzy lata temu określiliśmy, że równie ważne jak remonty dróg jest wykonywanie ścieżek rowerowych. Każdy odcinek oddawany do użytku jest już uzupełniony o pełnowymiarową ścieżkę rowerową - powiedział Roman Szełemej.

Zakres prowadzonych na ulicy Sikorskiego prac jest bardzo szeroki i obejmuje między innymi rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni oraz chodników i wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych, przebudowę skrzyżowań, wykonanie nowych trawników w pasach pomiędzy jezdniami i chodnikami oraz na wyspie dzielącej pasy ruchu, wykonanie barier ochronnych, wymianę istniejących wpustów deszczowych, wymianę i regulację wysokościową studni kanalizacyjnych i telekomunikacyjnych oraz regulację wysokościową skrzynek i hydrantów wodociągowych. Podczas prac wymieniono również elementy oświetlenia drogowego i w chwili obecnej znajdują się tam nowoczesne, energooszczędne lampy LED, których koszt eksploatacji będzie decydowanie niższy niż lamp standardowych.

- Stoimy w miejscu skrzyżowania ulicy Moniuszki z ulicą Sikorskiego. W przyszłym roku zaopatrzymy to skrzyżowanie w nowoczesne rozwiązanie, które poprawi bezpieczeństwo przejazdu. To zamknie cały ciąg ulicy Sikorskiego - powiedział Krzysztof Szewczyk - dyrektor Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.

Ważnym elementem prac prowadzonych na tym odcinku ulicy Sikorskiego był demontaż stalowych słupów, które zlokalizowane przy jezdni miały służyć do montażu ekranów dźwiękoszczelnych. Ekrany nigdy się tam nie pojawiły i obecnie słupy zostały zdemontowane i zezłomowane, co częściowo zrekompensowało kilkusettysięczny koszt ich demontażu. Do końca listopada powinien zostać oddany do użytku ostatni odcinek ulicy Sikorskiego - od skrzyżowania z ulicą Moniuszki do skrzyżowania z ulicą Przemysłową. W chwili obecnej ruch odbywa się dwustronnie jedną nitką tej ulicy. Natomiast do końca roku powinny zakończyć się prace na ulicy Wrocławskiej, Grota-Roweckiego i Kasztelańskiej. Ulica Moniuszki w kierunku dzielnicy Gaj również jest obecnie remontowana, a w przyszłym roku ma wzdłuż niej powstać chodnik i nowy przystanek autobusowy.

Czytaj również

Coś dla zdrowia

Wałbrzych za KO

Szkolą ratowników

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ALA 16-11-2015 19:22
Kiedy otworzyli? Jechałam dziś ok. 15-tej. Od strony skrzyżowania Świdnicka - Niepodległości znak " zakaz skrętu w lewo" owszem zdjeto, ale wjazd na Sikorskiego nadal zablokowany ( no chyba, że trzeba sie przeciskac między tymi blokadami ). Jak wracałam, od str. Gaju, to faktycznie jakiś samochód stamtąd wyjechał ( wyjazd też, niby jest ale jakby zastawiony tą barierką zakazem ). Skoro jest otwarta, to warto byłoby zabrać te barierki, szczególnie że stoją na pasie ruchu....
~Michał 17-11-2015 1:57
Zdjęcie nr 15 czy tych krzaków po lewej stronie koło drzewa nie można było wykosić i wykaszać w przyszłości, żeby polepszyć widocznośc na łuku, dla wjeżdżających na skrzyżowanie ulicą Moniuszki od strony centrum?
~ 18-11-2015 8:07
Wyremontowany i nieprzejezdny. Najważniejsze że Romek się pokazał na uroczystym" otwarciu":)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przeciw oszustom

Pola Nadziei

Nobel dla Tokarczuk!

Rozmowa z Anatolem Szpurem

Wyprawka dla malucha