MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Kolejny list Bogusławy Czupryn

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 13 września 2010, 12:36
Aktualizacja: 12:37
Autor: red
Bogusława Czupryn
Fot. red
Bogusława Czupryn, kandydat Klubu Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Wałbrzycha na prezydenta miasta, postanowiła po raz kolejny w otwartym liście odnieść się do wypowiedzi posłanki Katarzyny Mrzygłockiej.

Oto treść tego listu, który dotyczy artykułów pojawiających się w lokalnej prasie:

Szanowna Pani Posłanko,

Wspaniale! W końcu się Pani odkryła! Pani Poseł jest „Koniem Trojańskim” Pana Piotra Kruczkowskiego!
Muszę z pewną stanowczością po raz kolejny podkreślić, że jestem osobą apolityczną i nie należę do żadnej opcji politycznej. Dwudziestoletnia praca w samorządzie gminnym dała mi poczucie własnej wartości i przekonanie, że jestem na właściwym miejscu, aby reprezentować interesy mieszkańców Wałbrzycha w sposób zdecydowany i odpowiedzialny.

W apelu skierowanym do Pani i pozostałych Parlamentarzystów liczyłam na zdecydowanie więcej konkretnych informacji w sprawie budowy obwodnicy i jej zabezpieczenia finansowego a nie polemiki politycznej, która tylko szkodzi Wałbrzychowi. Stąd też, tak wiele w ostatnim czasie „afer medialnych” o Wałbrzychu, którym można było zapobiec, poprzez rzeczową i otwartą rozmowę władz samorządowych z radnymi i mieszkańcami, prowadzoną na zasadach partnerstwa lokalnego.

Problem budowy obwodnicy, sięga od roku 1997 i oczywiste jest to, że sprawa nie wymaga konsultacji społecznych.
Chcę przypomnieć, że moglibyśmy już jeździć wałbrzyską obwodnicą, gdyby w 2002 r. opcja polityczna, którą Pani reprezentuje, kontynuowała rozpoczęte prace przygotowawcze w tej sprawie. Sytuacja wówczas była na tyle sprzyjająca, że została opracowana dokumentacja techniczna, a niektóre jej odcinki opracowania były na ukończeniu, a ponadto panował sprzyjający klimat decydentów, tj. przedstawicieli organów administracji publicznej do sfinansowania jej budowy. Obecne władze samorządowe tej znaczącej szansy dla dobra publicznego i interesu społecznego nie wykorzystały i dlatego jest to porażka polityczna.

Pani Posłanko, jest to pewnikiem, że dobry gospodarz miasta jest w stanie przewidzieć wiele sytuacji, pod jednym warunkiem, że posiada predyspozycje i umiejętności do zarządzania. Zapewniam Panią, że zarówno remont mieszkania jak i budowę domu można wykonać w planowanym terminie. Należy tylko chcieć się zaangażować w zaplanowane przedsięwzięcie, a nie tylko powoływać spółki jednoosobowe, radę nadzorczą, inwestora zastępczego i wykonawcę, aby wszystkich opłacać z kredytu hipotecznego, spłacanego przez wiele lat z naszych podatków.

Z poważaniem
Bogusława Czupryn

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Wałbrzych Centrum

Pasja nauczania

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ciekawa 13-09-2010 14:04
A czy Pani Czupryna umowila sie z paną Poseł na rzeczową i otwartą rozmowę, czy woli prowadzic burze propagandowa poprzez media internetowe??!!
~ 13-09-2010 14:08
To Pana poseł postanowiła jako pierwsza opublikować swój list w 30 minutach.
~ 13-09-2010 15:03
Bardzo dobrze dowaliła Krukowi i Mrzygłockiej.
~Hmm 13-09-2010 17:35
Niech Pani Bogusława Cz. odniesie się do otwartej krytyki swojego pracodawcy Prezydenta Miasta , którego tak krytykowała za Witacz upiękrzający wjazd do miasta.Czy nie przekracza granic dozwolonej krytyki, naruszając przepisy kodeksu pracy oraz ustawy o pracownikach samorządowych?
~wyborca 13-09-2010 18:10
Witacz mógł być już dawno to jest pryszcz do problemu obwodnicy.Kruczkowski i jego ekipa to słabi gracze do poważnych zadań dla miasta. Pani Czupryn jest na urlopie bezpłatnym i nie narusza przepisów o pracownikach samorządu.Pan Sosiński rozpoczął kampanie a urlopu nie wziął dlaczego a jest pracownikiem samorządu. Jak coś mówimy lub robimy to nie uciekajmy od problemu tylko rzeczowo rozmawiajmy K.I.S wie wszystko do zobaczenia w terenie.
~ 13-09-2010 18:28
Zaje.... zdanie... Pani Posłanko, jest to pewnikiem, że dobry gospodarz miasta jest w stanie przewidzieć wiele sytuacji, pod jednym warunkiem, że posiada predyspozycje i umiejętności do zarządzania.
~fona 13-09-2010 18:42
A przecież przez obie kadencje prezydenta Kruczkowskiego Pani Czupryn pracowała w Urzędzie Miejskim.Miała więc możliwości wnioskowania,przekazywania ocen mieszkańców.Jest to propaganda wyborcza jak za PRL.A tak w odniesieniu do dozwolonej krytyki pracodawcy Pani Czupryn powinna przeczytać kodeks etyki.Szkoda czasu kandydatka KIS jest mało merytoryczna,bez doświadczenia.Kierowanie zespołem 4 osób to zbyt mało aby być prezydentem Wałbrzycha.Nawet kobiety,ale te świadome nie będą na B.Czupryn głosować
~ 13-09-2010 20:16
Pomyślałaś dlaczego ona zdecydowała się kandydować? Bo ma dość patrzenia się na przekręty i marazm kryczkowskiego. Czupryn jest merytoryczna, wejdź na jej stronę internetową. Żegnaj obrońco kryczkowskiego :P
~wyborca 13-09-2010 21:36
.Wybory samorządowe każdy obywatel ma prawo ubiegania się o mandat wyborczy .Wściekłość co niektórych oznacza pewną słabość w zajmowanych stanowiskach. K.I.S jest stowarzyszeniem mieszkańców miasta i przedstawił kandydata na urząd prezydenta a państwo, prosimy tworzyć listy swoich kandydatów do rady miasta,powiatu,sejmiku czy to muszą być komitety partyjne.Partie polityczne w Wałbrzychu rządziły 20 lat a teraz będziemy my mieszkańcy K.I.S www.czupryn.eu
~ 14-09-2010 8:50
i tak powinno być miastem powinni się zajmować sami mieszkańcy dlaczego wałbrzyszanie są pełni marazmu ?
~krzyś 16-09-2010 21:53
To prawda przyszedł czas by wałbrzyszanie wzięli sprawy w swoje ręce i zaczeli sami żadzić tym miastm przez swoich niezaleznych niepartyjnych przedstawicieli któży nie sa uwikłani w żadne układy polityczne ale mają szczera wolę działać na żecz tego miasta popieram niezależność wałbrzych xxi kis wws to szansa dla nowego bezpartyjnego samorządu i nowoczesnego dobrze rozwijającego się miasta ,szeroka bezpartyjna koalicja samorządowa to perspektywa rozwoju dla naszego miasta .
~?/? 5-10-2010 12:53
To prawda tylko koalicja bezpartyjna może coś zmienić w wałbrzychu należy głosować na ludzi młodych i nowych poza kręgu tych co już rządzili w Wałbrzychu tych w ratuszu i tych w Radzie Miejskiej tyle lat tam siedza i nic nie robią tylko biorą diety. Za takie nieróbstwo powinni im potrącić diety. pracownikowi w zakładzie pracy za niepracowanie sie nie płaci. szkoda tylko, że niektórzy z mienili barwy klubów wyborczych ale parti nie opuszczają taki kamuflarz. Zdolni do wszystkiego,. Wstyd!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi na dorobku

Raport prezydenta

Apel w sprawie wyborów

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Dotacja na zabytki