Czytających: 4955

Wałbrzych: Kolejne udane Mistrzostwa Polski KKW Superior Wałbrzych

Czwartek, 21 lipca 2016, 12:22
Aktualizacja: 12:25
W Gielniowie odbyły się Mistrzostwa Polski MTB XCO. Pomimo bardzo technicznie trudnej i nie dającej ani chwili wytchnienia trasy, zawodnicy KKW Superior Wałbrzych potwierdzili wysoką klasę i wrócili do Wałbrzycha z medalami.

Tytuł Mistrzyni Polski MTB XCO 2016 w kategorii U23 Kobiety po raz kolejny zdobyła Aleksandra Podgórska, uzyskując jednocześnie 4. miejsce w wyścigu Elity Kobiet, natomiast Filip Helta zdobył brązowy medal i tytuł II v-ce Mistrza Polski w kategorii U23Mężczyźni. Dobrze zaprezentowała się również Patrycja Piotrowska, która pomimo kontuzji ręki, zajęła IV miejsce w kategorii U23 Kobiety.

Niestety, dla Juniorów KKW Superior Wałbrzych mistrzostwa te nie były szczęśliwe. Kamil Tarnawski zaliczył nagły spadek formy i ukończył wyścig na 20. pozycji, a Dariusz Michalik z powodu defektu nie ukończył wyścigu.

Natomiast bardzo dobrze zaprezentowała się Juniorka Młodsza - Natalia Jeruzalska, która w wyścigu o Puchar Prezesa PZKol zajęła 1. miejsce, co jest świetną wróżbą na zbliżająca się Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się już 23 lipca w Boguszowie-Gorcach.