Kraj: Kolejne starty naszych kolarzy

Środa, 12 maja 2010, 13:01
Aktualizacja: 20:18
W maju czeka nas jeszcze kilka wyścigów kolarskich
Maj to miesiąc pełen kolarskich zmagań. Zawodnicy z Wałbrzycha mają za sobą kolejną serią startów.

W Memoriale Jurka Zawadzkiego na trasie prowadzącej po górskich terenach dobrze zaprezentowali się zawodnicy KKW Jamy Wałbrzych. Adam Drahan zwyciężył w kategorii Elity, a w kategorii Open został sklasyfikowany na 2. miejscu. Tomasz Mach ukończył wyścig na 11. pozycji, a Michał Wielosik był 15. Artur Mach w kategorii Masters zajął wysokie 3. miejsce.

Natomiast w Pucharze Polski w zjeździe na rowerach, który odbył się w Czarnej Górze w kategorii Elita na 25. miejscu został sklasyfikowany Paweł Puzoń z Black Mountain Wałbrzych. W kategorii kobiet Anna Finkbeiner z Wałbrzycha zakończyła start na 4. miejscu.

W 45. wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich wystartował Radosław Romanik z DHL Autor. Były zawodnik wałbrzyskiego Górnika mimo ponad 40 lat na karku wciąż ściga się w zawodowym peletonie. W tym wyścigu Romanik został sklasyfikowany na 56. pozycji. Do zwycięzcy Marka Rutkiewicza z grupy Mróz Active Jet stracił ponad 20 minut.

W Zdzieszowicach odbyła się II edycja Bike Maratonu. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach – mini (21 km), mega (48 km) i giga (76 km). Na najkrótszym dystansie w kategorii M3 zwyciężył Piotr Iciaszek z KWW Jama Wałbrzych, który zajął 2. miejsce w klasyfikacji Open. W wyścigu mega na 48 km wystartowało aż 580 zawodników z całego kraju. Na 8. miejscu finiszował Damian Blachnik z Jamy, a 34. był Daniel Hukiewicz, także kolarz KWW Jama Wałbrzych. Wreszcie na najdłuższym dystansie 76 km 11. pozycję w swojej kategorii wiekowej zajął Tomasz Mach, który jednocześnie uplasował się na 22. miejscu w kategorii Open. Nieźle spisali się również inni zawodnicy KWW Jama Wałbrzych. Marcin Wiśniewski był 12. w swojej kategorii wiekowej, a Michał Wielosik 22. Artur Mach natomiast w kategorii M4 zajął wysokie 10. miejsce.