Poniedziałek, 30 lipca 2012, 6:33
Aktualizacja: 14:32
Autor: opr.red.
Kraj: Kolejne podium  Rycerzyków
Na stadionie mini żużlowym w Gorzowie odbyła się kolejna runda Mistrzostw Polski w klasie 50 ccm, w której dwaj nasi zawodnicy: Jakub Isański i Jakub Piątek wywalczyli miejsca na podium.

Bardzo trudne zadanie stało przed Rycerzykami – powalczyć z lokalnymi zawodnikami na ich domowym torze. Gospodarze wystawili mocny skład i przed własną publicznością chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, tym bardziej, że dzień wcześniej na dużym gorzowskim stadionie odbyła się żużlowa runda Mistrzostw Świata GP, w której 3. miejsce zajął gorzowski 17-latek (10 lat temu zaczynał swoje starty właśnie na tym mini torze).

Jednak nasi zawodnicy od samego początku pokazali, że przyjechali do Gorzowa po medale. Już w pierwszym biegu para: Jakub Piątek i Jakub Isański dosłownie rozgromiła gospodarzy przyjeżdżając na 1. i 2. miejscu. W biegu drugim sytuacja była identyczna, nasi zawodnicy toczyli bój o pierwsze miejsce tylko między sobą zostawiając rywali w tyle.

Również pozostali zawodnicy jechali jak po własnym torze i walczyli na dystansie przywożąc cenne punkty do klasyfikacji.

Ostatecznie najlepszy podczas tych zawodów – Jakub Isański w pięciu startach przyjeżdżał na I miejscu aż 4 razy przyjeżdżając tylko raz na II miejscu za najlepszym miejscowym zawodnikiem. Ostatecznie Kuba zgromadził od niego tylko 1 pkt. mniej i z wynikiem 24 pkt. zajął II miejsce w turnieju. Jego zespołowy kolega – Jakub Piątek w 5 biegach zgromadził 21 pkt i dopełnij podium zajmując III miejsce.
W sumie na 10 rozegranych biegów aż 5 razy wygrali nasi zawodnicy co wystarczyło, żeby drużynowo wygrać te zawody.