Czytających: 4172

Francja, Tourcoing: Kolejne medale zapaśniczek, tym razem zdobyte we Francji

Środa, 17 lutego 2010, 11:19
Aktualizacja: 11:21
Blisko 90 zawodniczek z 16 krajów wystąpiło podczas Międzynarodowego Turnieju Seniorek we francuskim Tourcoing. Medale zdobyły dla Herosa Czarny Bór Małgorzata Zonenberg oraz Julita Omilusik.

Julita Omilusik była blisko wywalczenia złotego medalu w kategorii do 48 kilogramów, ale w półfinałowej walce uległa po trzech rundach Annie Łukasiak (AZS Warszawa). Wcześniej czarnoborzanka pokonała Tunezyjkę Marci Mezien i Rumunkę Cristinę Croitoru, a w pojedynku o brąz wygrała z Włoszką Sylvii Felice.

Drugi medal dla ekipy Herosa przywiozła z Tourcoing Małgorzata Zonenberg. Startująca w wadze do 63 kilogramów zapaśniczka pokonała najpierw Tunezyjkę Samie Bejaoui, a następnie Włoszkę Simonę Corbani. W finale podopieczna Dariusza Piaskowskiego nie dała jednak rady Monice Michalik z Orląt Trzciel.

Bliska zdobycia medalowego miejsca była podczas zawodów we Francji młoda zawodniczka Zagłębia Wałbrzych Agata Łagoźna. Podopieczna Zbigniewa Grabowskiego w kategorii do 48 kilogramów najpierw pokonała Fionę Robertson z Wielkiej Brytanii, kilkadziesiąt minut później wygrała z Niemką Bettiną Krupke, a uległa dopiero w ćwierćfinale Iwonie Matkowskiej z Agrosa Żary. W repasażach jednak wałbrzyszanka zwyciężyła Dannę Robertson z Wielkiej Brytanii, ale w walce o miejsce medalowe uległa Francuzce Melanie Lesaffre i zajęła 5 pozycję.