MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Kolejna akcja wałbrzyskiej policji przeciwko agresywnym zachowaniom na drodze

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Czwartek, 25 stycznia 2018, 6:34
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego prowadzili akcję pod nazwą „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze”. W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 82 samochody, w tym zatrzymali dwóch przestępców drogowych, którzy nie zastosowali się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Funkcjonariusze ujawnili 27 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością – realizując zadanie w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. 12 przewinień dotyczyło niestosowania się przez kierujących do znaków i sygnałów drogowych, a dwa nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu będącemu na przejściu dla pieszych. Policjanci zatrzymali także 11 dowodów rejestracyjnych.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy kierowali swoim pojazdami pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Za popełnione czyny obu wałbrzyszanom w wieku 68 i 69 lat grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Miasto broni strażników

Wędkarska przygoda

Meble ogrodowe przewozili autobusem

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Tss 25-01-2018 14:49
Koncowka miesiaca, to jeszcze ze 3 takie akcje nas czekaja....
~Psy 25-01-2018 17:17
Złodziejstwo!
~pirlo 26-01-2018 10:52
skontrolowano 82 samochody hmm a ujawnili 50 wykroczeń. 32 pojazdy zatrzymane do kontroli bezpodstawnie. bezkarna policja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oszukane wałbrzyszanki

Przyjedzie Duda

Duda w Wałbrzychu

Przeszkadzała mu wiata

Gubią ich narkotyki