Rybnik: Kolarze Wieży na podium

Sobota, 24 lipca 2010, 14:16
Aktualizacja: 18:33
Kolejny udany start kolarzy Wieży Anny Szczawno–Zdrój
Kolarze Wieży Anny Szczawno–Zdrój bardzo dobrze wypadli podczas Mistrzostw Polski w Four Crossie, które odbyły się w Rybniku.

W kategorii juniorów Marcin Stefaniuk zakończył zawody na 5. miejscu, a 15-letni Gustaw Dądela był ósmy.

Natomiast w rywalizacji Elity nasi zawodnicy zdominowali imprezę. Najpierw w startach kwalifikacyjnych zwyciężył Robert Kulesza przed Łukaszem Baranem. Piotr Paradowski był 4., a Robert Gawlikowski 6.

W finałach kolarze ze Szczawna-Zdroju potwierdzili swoje duże umiejętności. Zwyciężył Piotr Paradowski, który wyprzedził Roberta Kuleszę. Ten ostatni zawodnik miał niesamowitego pecha, bowiem wywrócił się na trasie i stracił szansę wywalczenia złota. Na 3. miejscu uplasował się Maciej Chmiel z Zamościa, a czwarty był nasz zawodnik Łukasz Baran. Łukasz złożył protest, bowiem w czasie finałowego wyścigu doszło do kolizji Barana z Chmielem. Komisja sędziowska ten protest uznała i przyznała brązowy medal naszemu kolarzowi, a Chmiel został sklasyfikowany na 4. miejscu. Robert Gawlikowski ukończył start na 7. pozycji, a Tomasz Sareło był 12.