Czytających: 5535

Sobótka: Kolarze po mistrzostwach

Środa, 26 czerwca 2013, 15:48
Aktualizacja: 15:48
W Sobótce w dniach 19–23 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym.

Oczywiście nie mogło tam zabraknąć kolarzy LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH DSR AUTOR.

Pierwsze na MP do boju ruszyły juniorki i tu najlepszą z naszych okazała się Karolina Wolska, która na bardzo selektywnej trasie wokół Sobótki zajęła 12. miejsce. Lokaty od 19-22 zajęły kolejno: Dmytrasz, Piotrowska, Lasota i Pawłowska. W rywalizacji juniorów w stawce 50 zawodników Paweł Przewięda wywalczył miejsce 19 i biorąc pod uwagę kłopoty zdrowotne Pawła, które towarzyszą mu od jakiegoś czasu, nie było to wcale miejsce najgorsze.

Piątek był dniem rywalizacji ze startu wspólnego. I tu po raz kolejny nie zawiodła Wolska, która metę wyścigu przekroczyła na miejscu 7., a zajęta lokata znacznie przybliżyła ją do startu w Mistrzostwach Europy. Trudy wyścigu wytrzymały jeszcze Monika Lasota, Karolina Piotrowska i Aleksandra Dmytrasz kończąc wyścig na miejscach 22-24 w stawce 32 zawodniczek.

Na starcie wyścigu juniorów stanęło 117 zawodników z czego do mety dojechało 79, a pokonanie dystansu 132 km w 35 stopniowym upale było naprawdę ogromnym wyzwaniem. I tu znów najlepiej z naszych spisał się popularny "Wafel"- (Paweł Przewięda), który finiszował jako szósty z głównej grupy. Dało mu to na mecie miejsce 18., bo przed peletonem przyjechała 12-osobowa ucieczka. Pecha miał Piotr Klimek, któremu na 5 rundzie pękł wspornik podsiodłowy i musiał wycofać się z wyścigu. Do mety jako drugi z naszych juniorów dojechał Bartek Polkowski i był on ostatnim zawodnikiem, który został sklasyfikowany, jednak mimo to należą się brawa za sam fakt ukończenia wyścigu.

Dla wielu naszych zawodników Mistrzostwa Polski w Sobótce były pierwszym tak poważnym startem w karierze, tym bardziej, że zaliczają się oni do pierwszoroczniaków. Dzięki znakomitej organizacji wyścigu, mogli oni poczuć imprezę na najwyższym światowym poziomie, a doświadczenia, z jakimi wrócili, z pewnością zaowocują w kolejnych rywalizacjach o koszulkę z orłem na piersi.