Czytających: 6340

Wrocław: Kolarze Górnika znów triumfują na torze

Piątek, 20 sierpnia 2010, 15:04
Aktualizacja: 15:04
Z bardzo dobrej strony podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w kolarstwie torowym zaprezentowali się zawodnicy Górnika Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice.

Impreza została rozegrana na torze kolarskim we Wrocławiu.

W wyścigu młodziczek ze startu wspólnego na 200 metrów triumfowała nasza reprezentantka Monika Lasota. Pozostałe zawodniczki z naszego klubu zajmowały pozycje: 4 – Karolina Wolska, 5 – Natalia Grochalska, 7 – Paulina Trębacz, 8 – Aleksandra Dmytrasz. W rywalizacji sprinterskiej najlepsza okazała się Wolska. Lasota zajęła trzecią pozycję, Grochalska była piąta, Trębacz siódma, a Dmytrasz ósma. Wreszcie w wyścigu na 1 kilometr znów najlepsza okazała się Wolska, która wyprzedziła klubową koleżankę Lasotę. Grochalska finiszowała na 5. miejscu, Trębacz była szósta, a Dmytrasz ósma.

Z równie dobrej strony pokazali się młodzicy. Najpierw w wyścigu na 500 metrów na 3. miejscu uplasował się Paweł Przewięda. Kamil Gorzawski był szósty, Krzysztof Skibiński zajął 15. lokatę, a Mateusz Rochuń był 16. W wysięgu na 2 kilometry Przewięda nie miał sobie równych. Gorzawski zajął 7. pozycję, Skibiński był 11., a Rochuń 14. Nasi zawodnicy nie dali szans innym zespołom w wyścigu drużynowym. Trójka Przewięda, Gorzawski, Skibiński wygrała wyścig.
Wreszcie w wyścigu punktowym Przewięda wywalczył 2. pozycję, a w wyścigu australijskim Gorzawski ukończył start na 4. miejscu.