Wałbrzych: Kolarskie ściganie

Piątek, 21 września 2012, 10:07
Aktualizacja: 10:08
Kolarze wałbrzyskiego Górnika rywalizują na kolarskich trasach.

Jakub Pytka zajął 3. miejsce w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Szosami Zagłębia". Zawody odbyły się w Sosnowcu. W kategorii juniorów Oskar Makowski był 19., a Aleks Sołtys 32. W gronie juniorów młodszych Paweł Przewięda zajął 8. miejsce, Kamil Gorzawski był 17.

Nasi kolarze wystartowali również w Pucharze Chojnowa. W kategorii juniorów Pytka zwyciężył, a za nim finiszował kolega klubowy Tomasz Mickiewicz. Aleks Sołtys był 7., a Piotr Klimek 9. W rywalizacji juniorów młodszych najlepiej z naszych wypadł Gorzawski, który ukończył wyścig na 4. miejscu. Krzysztof Skibiński był 6., Przewięda 18. Wśród młodzików Michał Nowak był 13.

W kategorii juniorek na 2. miejscu uplasowała się Joanna Dubieniecka. Wśród juniorek młodszych Karolina Wolska zajęła 5. pozycję, Monika Lasota była 11., Aleksandra Dymsza 14., a Katarzyna Pawłowska 15. W kategorii młodziczek na 10. miejscu finiszowała Wiktoria Trzcińska, a tuż za nią linię mety minęła Weronika Sitko. W grupie żakiń 9. miejsce zajęła Wiktoria Węgrzynowska.