MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kłopotów Zbigniewa Chlebowskiego ciąg dalszy

Wiadomości: Region
Czwartek, 27 października 2011, 13:09
Aktualizacja: Niedziela, 30 października 2011, 8:08
Autor: red.
Fot. red.
Nie wykonał wyroku sądu i teraz robi to za niego komornik. Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed trzech lat.

Jak podaje portal Nowy Ekran, komornik zaczął zajmować majątek Zbigniewa Chlebowskiego w celu zadośćuczynienia roszczeń Piotra Woyciechowskiego i Tomasza Macierewicza, których w wywiadzie radiowym były poseł oskarżył o kradzież publicznych pieniędzy.

Woyciechowski i Macierewicz kierowali wówczas firmą Naftor, zajmującą się ochroną strategicznych obiektów państwowych. W programie „Gość Radia Zet” Chlebowski powiedział: "Ja uważam, że to są absolutnie skandaliczne praktyki. Człowiek, członek komisji weryfikacyjnej byłych WSI [Piotr Woyciechowski, były wiceprzewodniczący Komisji Likwidacyjnej Wojskowych Służb informacyjnych], bratanek Antoniego Macierewicza [Tomasz Macierewicz], kradli publiczne pieniądze, bo pracowali w państwowej spółce, wykorzystywali swoje funkcje, wykorzystywali w związku z tym w jakimś sensie publiczne pieniądze. To była powszechna praktyka przez polityków PiS".

Macierewicz i Wojciechowski oskarżyli Chlebowskiego o naruszenie dóbr osobistych i sprawę wygrali. W sierpniu tego roku Sąd Apelacyjny w Warszawie wyrok podtrzymał, ale polityk nie wykonał decyzji sądu, polegającej na zapłaceniu kary pieniężnej. Stwierdził „że surowość wyroku jest niewspółmierna do wagi jego wypowiedzi” i złożył wniosek o wstrzymacie wyroku.

Tymczasem Macierewicz i Wojciechowski zwrócili się do komornika, a ten rozpoczął egzekucję wyroku. Kwota jest znacząca – 110 tysięcy złotych.

Źródło: Nowy Ekran

Czytaj również

Kamieniecka oddana

Wysokie kary

Zbyli udziały

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 27-10-2011 14:10
No to chlebus poplynie
~Pierre Dolle 27-10-2011 15:37
Znowu zabraknie na puder do pyszczka.Cmentarni kolesie wspomoga finansowo .
~Red 27-10-2011 18:29
Czyli młyny sprawiedliwości mielą wolno, ale zgodnie z praweem.
~ 28-10-2011 7:16
Ale Wałbrzyska elite nie sięgną

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bransoletki się sprawdzają

Będą czuwać nad wyborami

Finał w Wałbrzychu

Nobel dla Tokarczuk!

Wyróżnienia dla pedagogów