I-liga koszykarzy: Klęska koszykarzy Górnika w Warszawie

Sobota, 5 lutego 2011, 17:10
Aktualizacja: Niedziela, 6 lutego 2011, 2:43
Autor: MDvR
Polonia 2011 zrewanżowała się z nawiązką zawodnikom Górnika za porażkę poniesioną w Wałbrzychu w wymiarze 70:78. W Warszawie miejscowi pokonali wyraźnie biało–niebieskich 90:65.

Do przerwy nie zanosiło się na tak pewne zwycięstwo gospodarzy, kibice zebrani w miejscowej hali obserwowali wyrównany bój, w którym obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 44:39. Po trzeciej kwarcie wygranej przez polonistów 20:14, przeciwnicy powiększyli swoją przewagę do 11 „oczek”. W finałowej rozgrywce próbowaliśmy odrobić straty rzutami za 3 punkty, jednak tego dnia zupełnie one „nie siedziały” – w całym spotkaniu trafiliśmy zaledwie trzy spośród dziewiętnastu prób, przy mizernej skuteczności 15%. Ostatnia kwarta padła łupem, miejscowych 26:12, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 90:65. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej ekipy był Muszyński – 18 punktów (61% skuteczności rzutów z gry), a także dziewięć zbiórek.

Polonia 2011 – Victoria Górnik Wałbrzych 90:65 (21:23, 23:16, 20:14, 26:12)

Górnik: Muszyński (18), Nitsche (16), Wróbel (11), Sterenga (6), Kietliński (5), Pieloch (4), Kowalski (3), Józefowicz (2), Grzywa, Ratajczak