MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Klasa o profilu siatkarskim powstanie w ZS nr 4 w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 17 sierpnia 2012, 12:15
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2012, 15:51
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś na konferencji prasowej, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu, starosta Robert Ławski oraz posłanka Katarzyna Mrzygłocka zaprezentowali cele projektu zatytułowanego "Ogólnopolski projekt szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej w Szkolnych Ośrodkach Sportowych (SOS)".

Powyższy projekt to program Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) realizowany we współpracy z organami prowadzącymi szkoły sportowe z klasami siatkarskimi, uzupełniającym i wspomagającym prowadzenie tych klas. Do projektu zakwalifikowano 35 ośrodków z Polski. W tym gronie znalazł się również Zespół Szkół nr 4 w Wałbrzychu.
- Ta szkoła powinna mieć jak najbardziej strukturę szkoły sportowej – uważa starosta Robert Ławski. - Ten projekt ma zapewnić klubom siatkarskim z naszego miasta i regionu systematyczny napływ świeżej krwi i grupy uzdolnionych graczy.

31 uczniów tej właśnie wałbrzyskiej placówki oświatowej zostanie objętych programem SOS, co w praktyce przekłada się na dodatkowe 6 godzin zajęć wychowania fizycznego oprócz planowanych 10 godzin. Uczestnikami projektu będą uczniowie klas pierwszych gimnazjum wchodzącego w skład ZS nr 4, w efekcie czego za trzy lata, bo tyle trwa program, zostanie przeszkolona młodzież do licealnej klasy siatkarskiej.
- Zmiana systemu szkolenia sportowego w naszym kraju jest konieczna – mówi posłanka Katarzyna Mrzygłocka. - To konieczne, byśmy w przyszłości osiągali lepsze wyniki w sporcie.

W ramach programu PZPS zapewnia:
- zakup sprzętu siatkarskiego (m.in. piłki, oprzyrządowanie boisk, trenażery oraz sprzęt elektroniczny dla nauczycieli prowadzących zajęcia o wartości 40 tysięcy zł
- wynagrodzenie dla specjalistów prowadzących zajęcia (wynagrodzenie nauczycieli pracujących powyżej 10 godzin tygodniowo (w wymiarze 6 godzin) – około 2 tys.zł brutto miesięcznie
- materiały dydaktyczne, w tym konspekty lekcji, zeszyty metodyczno-szkoleniowe, filmy instruktażowe
zatrudnienie lekarza i fizjoterapeuty, którzy będą sprawować opiekę medyczną nad uczniami objętymi projektem.

Z kolei Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu w ramach programu zobowiązane jest zapewnić:
- udostępnienie obiektów sportowych
- uczestnikom projektu jeden pełnowartościowy posiłek dziennie – kwota do końca 2012 roku to 25 tys. zł.

Porozumienie dotyczące udziału w projekcie pomiędzy Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej na realizację powyższego zadania dotyczy okresu od 1 września 2012 roku do 31 grudnia 2012 roku, lecz z możliwością jego kontynuacji z uwagi na to, że z założeń PZPS wynika, iż pełny cykl programu w ramach SOS powinien trwać 3 lata, począwszy od roku szkolnego 2012/2013.

Starosta Robert Ławski zdradził również, że w przyszłym roku istnieje duża szansa na pozyskanie środków finansowych na wybudowanie małego stadionu lekkoatletycznego.
- Chodzi o dofinansowanie kwotą 300 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd będzie musiał zagwarantować drugie tyle i w ramach tego projektu powstanie niewielki stadion lekkoatletyczny z małą bieżnią, rzutnią i skocznią. Mam nadzieję, że taki obiekt powstanie przy ZS nr 4 – mówi Robert Ławski.

Czytaj również

Szczawno wyróżnione

Dwa kolejne zgony

Rozwaga nad wodą

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ 17-08-2012 14:14
Ta kobieta najpierw schowala glowe w piasek gdy likwidowano szkoly a teraz klasy uruchamia klasy ? paranoja
~adrenalina 17-08-2012 15:04
co ławski jeszcze robi w walbrzychu?! szok!
~meksyk 17-08-2012 15:11
a co ma robić półgłówku?
~MaRcO 17-08-2012 16:43
Ze niby mrzygłocka to załatwiała??? Bzdura!!! Znam kilka osób, które bardzo aktywnie włączyły się do lobbowania w tej sprawie, a starosta nawet słowem o nich nie wspomina. Ale pocieszam się, ze już w styczniu przyjdzie kryska na matyska. a mrzygłocka to niech lepiej przestanie udawać, że coś robi!!!
~ 17-08-2012 16:46
Czemu Mrzygłocka razem z Ławskim wtrącają się nagle teraz do zadań i mienia powiatu, który od stycznia będzie grodzki, a więc i pod nadzorem Szełemeja? W styczniu i tak pożegnamy się z postkomuną w powiecie, więc co to za cyrk pytam? Panie Ławski jak będziecie odchodzić ze stołków to zabierzcie ze sobą również tę panią, będzie spokój.
~ 17-08-2012 16:53
dla mnie to wszystko jest jakies dziwne poprzednia dyrektorka nie mogla utworzyc takiej klasy, nowa ledwo objela stanowisko i juz utworzylo sie nowa klase wszystko szyte grubymi nicmi.
~benkmen 17-08-2012 16:55
A od ilu to lat "ta szkoła powinna mieć jak najbardziej strukturę szkoły sportowej"?A co z dawnymi, pięknymi planami z klasą narciarską?Pobawili się ludziska i pozostawili??
~siatkarz swietlny 17-08-2012 20:12
moze mezus kaski uruchomi sygnalizacje swietlna jak maja mlodzi adepci grac raz zielone raz czerwone swiatelko!!! ta kobieta nie wie co to sport wstyd wstyd wstyd,
~ 17-08-2012 21:47
Nikt już nie kupuje tego lansu Mrzygłockiej HA HA HA. Przecinać wstęgi to każdy potrafi ale zrobić coś od siebie to nie ma komu!
~ 18-08-2012 11:15
A może dzięki niej te wstegi można przecinać? Jak załatwia niech przecina! Jakos ci co tak mówią o tym, że "wszystko załatwiaja" nie dementują tego co mówi Mrzygłocka, więc pewnie tylko mówią.
~ 18-08-2012 12:26
Koniec powiatu, koniec postkomuny i koniec promocji mrzygłockiej. S U P E R :)
~ww 18-08-2012 16:42
a kto teraz jest dyrektorem w tej szkole
~ 18-08-2012 17:18
Nic dzieki niej. Ona tylko potrafi gadac. Tak sama jak ten Lawski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plan dla Boguszowa–Gorc

Przyjedzie Duda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Pieniądze dla uczelni

Wsparcie dla strażaków